Казахстан збільшив прогноз по видобутку нафти

24.02.2017

Міністр національної економіки Тимур Сулейменов в ході розширеної колегії відомства повідомив, що в Казахстані прогноз видобутку нафти в 2017 році збільшено до 81 млн тон за рахунок нарощування видобутку на Кашагані, повідомляє Kazakhstan Today.

 

Міністр зазначив, що 2016 рік для економіки був складним в плані адаптації до нових зовнішніх і внутрішніх умов. "Прийняті антикризові заходи і реалізація Держпрограми" Нурли Жол "забезпечили в 2016 році зростання ВВП країни на рівні 1%", - сказав Т. Сулейменов, передає Kazakhstan Today.

 

Доповідаючи про плани на майбутній період, Сулейменов відзначив, що з урахуванням поступово поліпшується внутрішню і зовнішню ситуацію переглянуті деякі параметри розвитку галузей економіки на 2017 рік.

 

"Основними драйверами стануть: традиційні системоутворюючі галузі - збільшено видобуток нафти з 79,5 до 81 млн тон за рахунок нарощування видобутку на Кашагані; основні галузі обробної промисловості - за рахунок введення проектів ГПІІР і продовження реалізації Держпрограми" Нурли Жол "динаміка зростання обробки збільшена з 1,2% до 2,6%; збільшення транзитних вантажів і підвищення транзитного потенціалу країни - завершення інфраструктурних проектів Держпрограми "Нурли Жол" сприяє підвищенню динаміки транспортної галузі до 4% ", - поінформував міністр.

 

За його словами, зазначені фактори будуть сприяти поліпшенню динаміки розвитку економіки та в поточному році зростання ВВП очікується на рівні 2,5%.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини