Казахстан відновлює поставки скрапленого газу в Україну

25.11.2016

На початок другої декади листопада компанія «Пропан Трейд», через прикордонний перехід «Соловей Тополі» імпортувала партію СПБТ об'ємом 1,5 тис. тон з Казахстану.

 

Про це Нафторинку повідомили в компанії.

 

Виробником ресурсу є компанія «Жаікмунай» (Nostrum Oil & Gas PLC), яка видобуває нафту і газової конденсат на північному заході Казахстану.

 

«У зв'язку з тим, що російські виробники, в першу чергу« Роснефть »скоротили поставки ЗВГ в Україні, ми були змушені піти на інші ринки. Крім того, український ринок знову став привабливим для казахстанських виробників через здешевлення оптових партій ЗВГ в Таджикистані на переході Бекабад », - зазначив комерційний директор« Пропан Трейд »Віталій Соколов.

 

Менеджер компанії повідомив, що казахстанський СПБТ був переадресований на опорні ДПС «Пропан Трейд» на Сході та Центрі України і буде реалізований оптовими партіями. «Наші подальші плани щодо імпорту ЗВГ з Казахстану будуть залежати від кон'юнктури ринку, в першу чергу поставок з Росії», - додав Віталій Соколов.

 

Крім того, за даними Reuters в Україні має намір відвантажити газ і Жанажольскій ГПЗ ( «Актобемунайгаз»). Так виробник поставить в листопаді 2 тис. тон скрапленого газу українським компаніям, повідомили джерела на ринку. «Поставка на Україну буде, 2 тис. тон, але поки не відвантажили. Однак плани по відвантаженню в Таджікіатан, 18 тис. тон, ми не змінювали », - зазначили джерела на казахстанському ринку.

 

За інформацією Reuters, ціни на ЗВГ на російсько-українському кордоні виросли в третій декаді листопада до $ 470- $ 490 / т в порівнянні з $ 370- $ 380 / т роком раніше. У той же час вартість оптових партій ЗВГ в Таджикистані знизилася в третій декаді листопада до $ 340- $ 370 / т з $ 420- $ 520 / т за тону в жовтні на прикордонному переході Бекабад, в результаті чого ефективність експорту в цю країну упала в порівнянні з Україною.

 

У листопаді минулого року рівень цін на ЗВГ в Таджикистані відповідав поточному - $ 360- $ 380 / т (Бекабад).

 

Нагадаємо в середині листопада «Газтрон» імпортував танкер зі скрапленим газом казахстанського «Тенгізшевройл» з Таманського порту. Продавцем скрапленого газу є міжнародний трейдер Vitol, який з жовтня через перевалку в Тамані (РФ) почав експорт ЗВГ з ресурсів ТШО в обсязі 20 тис. тон на місяць.

 

Нагадаємо, казахстанські виробники перестали направляти ЗВГ в Україні з грудня 2015 року через низьку рентабельність експорту і високу маржу при продажу LPG в Таджикистан, Афганістан і Китай. За даними консалтингової компанії UPECO в 2015 році імпорт зрідженого газу з Казахстану склав близько до 37 тис. тон.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини