KazMunayGas (Казахстан) продала Rompetrol китайській компанії China Energy.

05.05.2016

Китайська компанія China Energy Company Limited купила 51% акцій KMG International NV (KMGI), якій в Молдові належить мережа АЗС під брендом Rompetrol. Контрольний пакет китайцям продала казахська KazMunayGas, залишивши собі 49% акцій, повідомляє RTR з посиланням на сайт mold-street.com.

 

Згідно з договором купівлі-продажу, китайська компанія взяла на себе зобов'язання з інвестицій в розвиток нових проектів в ЄС і суміжних державах. «Я переконаний, що в партнерстві з сильним інвестором KMGI зможе значно просунутися в розвитку бізнесу», - сказав голова правління CN KMG Сауат Минбаєв.

 

Раніше KMGI на 100% належала казахської державної компанії CN KMG. На сьогоднішній день KMGI займається нафтопереробкою і продажем нафтопродуктів в 12 країнах, в тому числі в Румунії, Молдові, Грузії та Болгарії.

 

У Молдові компанія під брендом Rompetrol володіє 65 АЗС по всій країні. У 2014 році (за 2015 рік даних немає) обсяг продажів Rompetrol в Молдові склав 2,78 млрд леїв, що є четвертим показником серед діючих в країні мереж АЗС.

 

У молдавському представництві Rompetrol відзначили, що KMGI поки продовжить свою роботу на місцевому ринку в колишньому обсязі, а якщо будуть якісь зміни, пов'язані з новими інвестиціями, про це буде повідомлено додатково.

 

Як повідомляв OilNews, в грудні 2015 року KMGI і китайська CEFC China Energy Company Limited закрили операцію з купівлі китайською стороною 51% частки в групі компаній Dyneff, яка володіє заправним бізнесом в Іспанії і Франції. Частка KMGI після завершення угоди також склала 49% акцій.

 

Компанія KMGI володіє 1 тис. автозаправок в Румунії та інших європейських країнах. За інформацією Reuters, Китай має намір збільшити їх кількість до 3000 шт. і вкласти в програму розширення «мільярди» доларів.

 

Відзначимо, що через обвал нафтових котирувань KazMunayGas змушений продавати свої активи для того, щоб розрахуватися з боргами по кредитах.

 

Нагадаємо, влітку минулого року казахська компанія повідомила про готовність продати 50% частки в перспективному родовищі Кашаган.

За матеріалами:oilnews

Всі новини