«Київрада» розгляне проект розміщення АГЗП в жовтні 2016 року

13.07.2016

Київрада розгляне проект внесення змін в «Правила благоустрою міста Києва» з питання розміщення газових заправок вже в жовтні 2016 року.

 

Про це стало відомо в ході круглого столу з питань розміщення АГЗП в Києві.

 

На круглому столі були присутні представники «Першої київської асоціації зрідженого газу», столичної влади, «Української асоціації зрідженого газу», аналітики і ЗМІ.

 

Президент асоціації Олександр Приступов розповів, що в 2008 році столична влада скасували старий Порядок розміщення АГЗП. У свою чергу, новий досі не був прийнятий.

 

«На сьогоднішній день київський ринок скрапленого газу перебуває поза правовим полем. Зараз четверта частина ринку працює взагалі не легально. Але і інша чверть - в зоні ризику, так як Порядку розміщення АГЗП немає. Хоча у зазначеній частині є всі інші документи », - зазначив Приступов.

 

Також він додав, що «Перша київська асоціація зрідженого газу» неодноразово зверталася до КМДА з проектами по наведенню порядку на газовому ринку Києва, проте їх залишали без розгляду.

 

Представники Київміськадміністрації повідомили присутнім, що в столиці щодня з'являється 1-3 нових газових модуля. Також на круглому столі було озвучено, що для відкриття газової заправки потрібно 27 дозволів контролюючих органів, що породжує корупцію.

 

Глава комісії Київської міської ради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики Олександр Бродський повідомив, що в жовтні 2016 року проект розміщення АГЗП, автором якого він є, надійде в Київраду для подальшого голосування. «Попередні 2 проекти зависли, оскільки ініціатори-депутати так і не внесли їх на розгляд до Київради. Зміни в «Правила благоустрою міста Києва», які розробила наша комісія, будуть представлені на розгляд депутатів уже в жовтні », - додав він.

 

Крім того, він зазначив, що відповідальність за ситуацію, що склалася несе Київська влада, яка вчасно не змогла врегулювати розвиток газового ринку, шляхом введення чітких і прозорих правил розміщення заправних комплексів.

 

Також Бродський повідомив, що на сьогоднішній момент є два шляхи руху ринку. Перший - прийняття «Порядку розміщення АГЗП», другий - надати повноваження КП «Міськпаливо» для отримання ділянок, з їх подальшою передачею в оренду рітейлерам.

 

Крім того депутат додав, що нова тимчасова комісія Київради з питань перевірки АЗС та АГЗП повинна в першу чергу перевірити законодавство з питань функціонування АЗС і АГЗП, а потім вже приступати до демонтажу.

 

Представник КП «Міськпаливо» Володимир Сенча розповів, що його підприємство також розробляє проект, який би регламентував розміщення АГЗП в столиці. «Підприємство півтора року розробляє ці нововведення. Скоро наш проект також буде готовий для подальшого розгляду і затвердження », - додав він.

 

У свою чергу, представник «Української асоціації зрідженого газу» Олег Широков зазначив, що саме на київському ринку слід зосередити сили на контролі сплати роздрібного акцизу.

 

"Силами Української асоціації були внесені зміни в ДБН. Зараз важливо об'єднається, щоб пояснити чиновникам необхідність скасування роздрібного акцизу, який контролюючі органи з якихось причин не можуть адмініструвати, створивши неконкурентні умови", - зазначив Широков.

 

У підсумку, учасники круглого столу погодилися з прийняттям невідкладних заходів з наведення порядку на столичному ринку скрапленого газу, шляхом введення прозорих норм, які б регламентували діяльність газових заправок.

 

Також представники столичної влади пообіцяли сприяти у впровадженні чітких і зрозумілих правил на ринку.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини