Китай скоротить імпорт нафти в першій половині 2017 року

07.02.2017

Китай вступив в сезон ремонтів на нафтопереробних заводах і тому істотно знизить імпорт сирої нафти в поточному першому півріччі. Такий висновок міститься в доповіді, підготовленій дослідницькою компанією BMI Research, передає агентство Bloomberg.

 

За підрахунками аналітиків BMI, виробничі потужності на китайських державних НПЗ скоротяться через ремонтні роботи на 900 тис бар / добу. Це, ні багато ні мало, 6% сукупного обсягу переробних потужностей в країні. Дослідницька компанія знайшла підтвердження даними цифрам у експертів в китайській нафтовій галузі.

 

Завантаження менших незалежних НПЗ під час «сезону ремонтів" не підвищиться, що було б логічно, а знизиться. По-перше, через млявий попит на дизельне паливо, відзначають аналітики BMI. По-друге, через оголошений владою скорочення на 6,7% імпортних квот для приватних НПЗ і повної заборони на експорт палива. Це остаточно відіб'є охоту у приватників завантажувати свої переробні підприємства на повну котушку.

 

Правда, в подальшому фахівці BMI Research прогнозують поступове зростання імпорту нафти в Китай. Перелом трапиться в середині 2017 року та в другій його половині обсяг поставок сировини в країну залишиться на стабільно високому рівні. Тому сприятиме поєднання трьох чинників - скорочення обсягів видобутку нафти в КНР, традиційного поповнення китайських стратегічних запасів і приросту переробних потужностей. Адже сезон ремонтів на НПЗ до літа точно завершиться.

За матеріалами:nefterynok

 

Всі новини