Кити нафтової індустрії зустрічаються в Х'юстоні

07.03.2017

Провідні представники світової нафтової галузі проводять на цьому тижні зустріч в американській столиці нафтогазової індустрії м. Х'юстон (шт. Техас). У ній візьмуть участь міністри нафти і енергетики провідних нафтовидобувних держав, а також глави найбільших нафтогазових компаній світу.

 

Це перша зустріч такого рівня з моменту закінчення цінової війни, початок якої поклала енергетична революція в США.

 

«На ринку нафти почався процес відновлення балансу між попитом і пропозицією», - сказав Ден Єргін з IHS Markit, заступник голови організатора саміту, лауреат Пулітцерівської премії.

 

«Настрій у цьому році буде відрізнятися [від настрою учасників торішнього саміту]», - додав експерт.

 

У нинішньому саміті візьмуть участь в два рази більше міністрів, ніж у минулорічному. Крім того, компанію чиновникам ОПЕК складуть представницькі делегації з Індії та Росії.

 

Російський міністр енергетики Олександр Новак виступить перед учасниками конференції в понеділок, 6 березня. Його саудівський колега зробить це днем ​​пізніше.

 

В ході івенту глави найбільших нафтогазових компаній - BP, Chevron Corp, Exxon Mobil Corp, Royal Dutch Shell і Total - поспілкуються з міністрами нафти і енергетики, і обговорять питання, пов'язані з розвитком галузі після закінчення в червні терміну дії договору про скорочення видобутку нафти.

 

Передбачається, що на конференції будуть розглянуті, посилюючи розбіжності між ОПЕК і США. Сьогодні один з найважливіших для світового ринку питання звучить так: як швидко і на який обсяг американські виробники сланцевої нафти готові наростити її видобуток? Саме виробники сланцевої нафти здатні сьогодні звести до нуля ефективність пакту про скорочення видобутку, який [в разі його успішної реалізації] дозволить значно зменшити глобальний надлишок нафти.

 

Однак зростання видобутку сланцевої нафти в США не єдина загроза для ринку. Цього року BP і Total вклали мільярди доларів в збільшення виробництва сировини в Бразилії і Мавританії відповідно. Компанія ExxonMobil, в свою чергу, пообіцяла збільшити витрати на зростання видобутку вуглеводнів (в першу чергу на сланцевих родовищах) на 16%.

За матеріалами:oilnews

Всі новини