Кличко і «Нафтогазова Асоціація України» підписали меморандум про співпрацю в боротьбі з нелегальними АГЗП

05.04.2017

Мер Києва Віталій Кличко, керівництво і члени «Нафтогазовій Асоціації України» виступили зі спільною ініціативою і підписали меморандум про співпрацю в сфері усунення факторів небезпеки для життя, здоров'я, майна киян і гостей Києва які створюються через діяльність нелегальних пунктів продажу зрідженого газу і дизельного палива, розташованих в столиці.

 

З боку асоціації угоду підписали її президент Дмитро Кулик, а також компанії-учасники «Автобансервіс» (мережа АЗС KLO), «Альянс Холдинг» (мережа АЗС Shell), «АМІК-Україна», «БНК Україна», «ВОГ Рітейл», «ОККО-Нафтопродукт» і «Сокар Енерджі Україна».

 

«Згідно з меморандумом, Асоціація буде надавати необхідну технічну допомогу, а також інформаційну, правову та консультаційну підтримку заходів з протидії нелегальним АГЗП в Києві, проведення роз'яснювальної роботи серед громадськості, об'єктивне висвітлення проблематики діяльності нелегальних АГЗС / АЗС в засобах масової інформації», - йдеться в повідомленні адміністрації.

 

На думку Віталія Кличка на території столиці розташовані близько 400 нелегальних пунктів продажу зрідженого газу і дизельного палива. За оцінками експертів, в 2016-му році вони реалізували 126 тис. тон або 70% від загального обсягу реалізації скрапленого газу.

 

Це, в свою чергу, призвело до того, що бюджет столиці і держави недоотримали понад 500 млн грн.

 

Мер додав, що за останні 10 днів 129 газових заправок демонтували власники, 27 - місто за підтримки поліції. Також були демонтовані підприємцями 4 пункту заправки дизпаливом, і 1 пункт демонтував місто.

 

«Ці гроші йдуть в кишені людей, які не хочуть працювати офіційно, не платять податки, порушують всі умови безпечної роботи, створюючи загрозу для киян, так розміщені біля дитячих садків, житлових будинків. Я радий нашій спільній ініціативі об'єднати зусилля, щоб бізнес працював виключно по закону, не створюючи небезпеки, і чинив якісний сервіс киянам», - зазначив мер.

 

«Ми як столична влада і надалі будемо проводити перевірки законності розміщення АГЗС, законності користування земельними ділянками та відповідність цільовим призначенням, дотримання містобудівних правил і норм. При виявленні порушень ми будемо вживати відповідних заходів, в тому числі і демонтаж незаконних заправок», - підкреслив мер.

 

У свою чергу власники моноблочних заправок відзначають, що в Києві неможливо отримати дозвіл на цільове використання землі через відсутність законодавчих норм.

 

Нагадаємо, мережі АЗС Мережі ОККО, WOG та КLO стали надавати технічну підтримку КМДА в демонтажі АГЗП в столиці в кінці березня.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини