KMG International планує вдвічі збільшити потужність НПЗ Петромідія

11.12.2017

KMG International планує вдвічі збільшити потужність НПЗ Petromidia на Чорному морі. Про плани компанії в інтерв'ю «Літер» розповів головний директор з переробки і промисловим послуг KMG International Садуохас Мераль.

 

НПЗ Petromidia в жовтні поточного року зміг переробити близько 18 тисяч тон на добу, що стало найвищим показником за 41-річну історію заводу. До модернізації цей показник був на рівні 12 тисяч тон на добу.

 

Модернізація передбачала потужний акцент на інтелектуальному потенціалі і технічної креативності нашої команди технічних фахівців заводу. Три роки тому генеральний директор KMG International Жанат Тусупбеков ініціював прийняття спеціальної програми «Дельфін». Цей проект дозволив створити команду, яка була націлена на поліпшення всього виробничого процесу - від енергетики до обслуговування.

 

З технічної точки зору після завершення проекту модернізації НПЗ зміг не тільки виробляти бензин і дизельне паливо стандарту Євро-5, а й поліпшити «всеїдність» заводу. Він став здатний переробляти нафту різної якості, як легку, так і важку, високосірчисту, парафінистої. В кінці 2014 року, перед заводом була поставлена ​​задача: купувати сировину дешевше, але при цьому виробляти продукцію краще і дорожче.

 

«Фахівці заводу перелопатили величезний обсяг інформації за властивостями нафти. Вивчили і протестували десятки варіантів переробки різних сортів сировини. Спочатку вони випробували Оманську нафту, потім вирішили спробувати нафту з родовища Кіркук в Іраку. І, не дивлячись на високий вміст сірки, іракська нафта в складі суміші з інших сортів «увійшла в баланс» з нашими установками. Ми впровадили такий інструмент, як PIMS (Process Industrial Modeling System), який передбачає командний метод роботи при ланцюгової відповідальності кожного працівника. Суть цього кроку в тому, що одна команда аналізує щодня котирування цін на нафту і дає свої рекомендації про те, який сорт сьогодні нам кращий в плані економіки. Друга здійснює покупку запропонованих сортів нафти. Третя команда створює рецептуру нафтової суміші, яку без шкоди якості кінцевого продукту зможе переробити наш завод. Четверта забезпечує безперебійне технічне обслуговування всіх установок підприємства. Як бачите, всі команди - заручники один одного. І від ланцюгової відповідальності залежить загальний результат всієї компанії. Тим більше що на європейському ринку роздробу, де реалізується кінцевий продукт нашого заводу, нам доводиться працювати в умовах жорсткої конкуренції. У числі наших головних конкурентів такі компанії, як австрійська OMV, угорська MOL і російська LUKOIL ». - зазначив Садуохас Мераль.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини