Компроміс по нафтогазовому спору між Москвою і Мінськом не знайдений

28.02.2017

Компроміс по нафтогазовому питанняю з Білоруссю поки не знайдений. Про це розповів журналістам у Сочі російський міністр енергетики Олександр Новак.

 

«Є дійсно пропозиції російської сторони, пропозиції білоруської сторони. Але поки компроміс остаточно не знайдений», - констатував міністр. «Я не можу озвучити [пропозиції РФ щодо газу]. Це питання, яке ще обговорюється, і заздалегідь в публічну площину його не потрібно виносити», - цитує Новака «Інтерфакс».

 

Як заявив в середині лютого заступник прем'єр-міністра Білорусії Володимир Семашко, Мінськ і Москва підготували проект протоколу по нафтогазовим питанням, який в даний час розглядається російським керівництвом.

 

Як повідомляв OilNews, нинішній нафтогазовий конфлікт між Білоруссю і РФ почався з того, що в зв'язку з падінням світових цін на енергоносії Мінськ назвав справедливою ціну на поставлений в Білорусь російський газ в розмірі $ 73 за 1 тис. кубометрів. РФ наполягала на дотриманні контракту, який діяв на період 2015-2016 років.  Він, зокрема, обумовлює формулу розрахунку вартості російського газу для республіки: ціна Ямалу плюс транзит, зберігання та реалізація на місцевому ринку. У грудні 2016 року ціна на російський газ для Білорусі становила $ 132 за 1000 кубометрів.

 

Економічні експерти не можуть пояснити суть того, що відбувається між двома країнами. Хоч проблеми і проявляються в сфері економіки, їх витоки - в політиці, впевнені вони. На думку аналітиків, таким чином Володимир Путін «карає» Олександра Лукашенко за незалежну зовнішню політику (зокрема, за зближення з ЄС) і нейтралітет щодо окупації Росією Криму та частини Донбасу.

 

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про тиск Росії через постачання білоруського палива в Україну.

За матеріалами:oilnews

Всі новини