Кременчуцький НПЗ планує збільшити переробку в 2017 році на 41%

06.01.2017

ПАТ «Укртатнафта» готується прийняти на переробку азербайджанську легку нафту, яка дозволить збільшити переробку на Кременчуцькій НПЗ, яким управляє компанія.

 

Про це повідомляють в прес-службі компанії.

 

Так партія Azeri Light в кількості 80 тис. тон вже прибула в Україну в останніх числах грудня 2016 року і буде поставлена ​​для переробки на НПЗ. В цілому ж планується, що загальний обсяг таких поставок на ПАТ «Укртатнафта» в 2017 році досягне 1,3 млн тон.

 

Реалізація цього проекту стала можливою завдяки домовленостям між президентами України і Азербайджану по відновленню поставок нафти на українські НПЗ. Постачальником нафтової сировини виступає державна нафтова компанія Азербайджану SOCAR.

 

У компанії відзначають, що з жовтня минулого року SOCAR вже здійснює поставки іранського газового конденсату на ПАТ «Укртатнафта». У 2016 році завдяки реалізації спільного проекту по диверсифікації поставок енергоресурсів «Укртатнафта» вже збільшила переробку на 11%, а в попередніх планах Компанії - збільшення переробки більш ніж на 41%.

 

«В цілому ж завдяки реалізації вищезгаданого проекту не тільки збільшиться завантаження Кременчуцького нафтопереробного заводу, а й зростуть обсяги прокачування нафти по системі нафтопроводів ПАТ« Укртранснафта ». Також завдяки поставкам на Кременчуцький НПЗ нафтової сировини з низьким вмістом сірки і використанню сучасних технологій ПАТ «Укртатнафта» планує збільшити виробництво високоякісних нафтопродуктів і здійснити повний перехід на виробництво палива, відповідного параметрам стандарту Євро-5 », -зазначають в компанії.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини