Хто купує нафту в США після скасування ембарго?

18.08.2016

Все більша кількість країн зі всього світу купують американську сиру нафту, заборона на експорт якої був знятий Конгресом США в кінці минулого року.

 

У першій половині поточного року понад 87 млн ​​бар. сирої нафти і конденсату були відправлені в 17 країн, йдеться в аналітичній записці, опублікованій агентством Bloomberg. Найбільшим її покупцем стала Канада, що отримала 53,5 млн бар. американського «чорного золота». Друге місце займає Кюрасао - самоврядне острівне державне утворення, розташоване на півдні Карибського моря недалеко від узбережжя Венесуели і є суб'єктом федерації у складі Королівства Нідерландів з 2010 року.

 

Крім того, в числі покупців американської нафти числяться Великобританія, Італія, Ізраїль, Китай, Нідерланди, Франція, Японія, що ж стосується укзано на інфографіку Маршаллових островів, то тут, швидше за все, трапилася помилка.

 

«Ймовірно, [цю помилку викликали нафтоналивні] танкери, що йшли під прапором Маршаллових островів, - сказав Джон Оуерс, виконавчий віце-президент консалтингової фірми Turner Mason & Co (Далласі). - Не виключено, що перевозиться цими танкерами нафту призначалася для Азії ».

 

Цього року готовність імпортувати з США сиру нафту визвалися Індія, Південна Корея і Німеччина, повідомляють аналітики «Спільної ініціативи контролю даних» (JODI). Проте перелічені країни, що відносяться до найбільших споживачів «чорного золота», з моменту скасування ембарго на експорт американської нафти її не купували.

 

У грудні 2015 року Конгрес США і президент країни Барак Обама домовилися про припинення ембарго на експорт сирої нафти з США, що діяв протягом 40 років. Ембарго було введено після того, як на початку 1970-х. років ОПЕК відмовилася постачати «чорне золото» в США і інші країни, які підтримали Тель-Авів в ході арабо-ізраїльської війни.

 

Ембарго ОПЕК призвело до різкого зростання цін на транспортне паливо в США і Європі. Саме в цей період почалися переговори між ЄС і СРСР про постачання в Європу радянської нафти.

За матеріалами:oilnews

Всі новини