Курченко контролює до 400 АЗС в РФ, Україні та Європі

17.10.2017

Сергій Курченко закрив операцію з купівлі великого гравця російського ринку скрапленого газу - московської компанії СГ-Трейдинг, яка входить в групу АФК Система російського мільярдера Володимира Євтушенкова. СГ-Трейдинг була великим постачальником палива в Україну.

 

СГ-Трейдингу належить 53 газові заправки в європейській частині Росії, а також 11 баз зберігання зрідженого газу. Виручка компанії за 2016 рік - близько $ 75 млн. Компанія також експортує невеликі обсяги скрапленого газу в Білорусь, Польщу, Монголію і країни середньої Азії. Раніше найбільшим закордонним ринком збуту для СГ-Трейдинг була Україна.

 

СГ-Трейдинг став п'ятим паливним активом, який Курченко придбав за останні п'ять років. За підрахунками LIGA.net, в цілому у власності український бізнесмен володіє мережею з 377 заправок, з них 336 - в Німеччині, 41 АЗС - включеному Криму.

 

В кінці 2012 року, за даними українського Forbes, група ВЕТЕК Курченко купила мережу Sparschwein gas в Німеччині, що складається з 210 газових заправок.

 

Після Революції гідності в 2014 році Курченко покинув Україну і влаштувався в Росії. На батьківщині його звинуватили в махінаціях на паливному ринку, що призвели до збитків держави на суму понад 14 млрд гривень. Генеральна прокуратура оголосила бізнесмена в розшук у березні 2014 року.

 

Це не завадило йому побудувати нову бізнес-імперію. Уже влітку 2014 року Курченко купує дві мережі АЗС в включеному Криму у нафтовій компанії Лукойл і групи Современник Ленура Сеттарова. Зараз ці заправки працюють під єдиним брендом "CRS". Кримська мережа знаходиться в управлінні ТОВ Компанія Розвиток Сервіс (Сімферополь) і налічує 41 заправку.

 

Цього року Курченко поповнив список активів. За даними Deutsche Welle, покупцем компанії Geolog Oil & Gas Trading, яка 126 газовими заправками в Німеччині, може виявитися колишній президент харківського ФК Металіст. За даними ФТС, які є в распряжении LIGA.net, з березня цього року Geolog Oil & Gas початку вперше закуповувати пропан-бутан в Росії для власної мережі.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини