Кувейт запропонував контролювати скорочення нафтовидобутку через її експорт

12.01.2017

Кувейт, який очолює комітет з моніторингу виконання домовленостей щодо скорочення нафтовидобутку між країнами ОПЕК і не-ОПЕК, пропонує створити механізм контролю домовленостей через дані з експорту. Про це йдеться в заяві кувейтського міністерства нафти.

 

Цей механізм моніторингу вже обговорювався в ході зустрічі генерального секретаря ОПЕК Моххамеда Баркіндо і міністра нафти Кувейту Ессама аль-Марзука, передає Investing.com.

 

Згідно із заявою міністерства, контроль за експортом пропонується організувати «з використанням добре відомих на ринку компаній, [список] яких підлягає погодженню».

 

Е. аль-Марзук зазначив, що в разі, якщо будь-яка країна не буде виконувати домовленості, комітет звернеться спочатку до профільного міністра країни-порушника, а потім до глави держави, який не виконує угоду.

 

Е.аль-Марзук висловив думку, що зростання попиту на нафту поглине зростання нафтовидобутку в Лівії і Нігерії, які не ввійшли в угоду про скорочення нафтовидобутку, а також можливе зростання сланцевої нафтовидобутку в США. Він нагадав, що метою угоди про зниження нафтовидобутку було прибрати надлишки товарних запасів нафти на світовому ринку.

 

До комітету з моніторингу виконання угоди про скорочення видобутку нафти країнами ОПЕК і не-ОПЕК входять Алжир, Венесуела, Кувейт, Оманом і РФ.

 

Як повідомляв OilNews, 30 листопада 2016 року у міністерському саміті ОПЕК було прийнято рішення скоротити видобуток нафти до 32,5 млн бар. / добу. 10 грудня до оголошеного раніше скорочення видобутку країнами ОПЕК на 1,164 млн барелів на добу в першому півріччі 2017 року приєдналися 11 держав які не входять в картель, які скоротять видобуток ще на 558 тис. б / д. Таким чином, загальне скорочення видобутку нафти складе 1,7-1,8 млн б / д.

За матеріалами:oilnews

Всі новини