Ліцензування ж / д-перевезень небезпечних вантажів зупинено, - НАУ

13.12.2017

Наказ Міністерства інфраструктури №156 від 25 квітня, яким відомство ввело обов'язкове ліцензування операцій з перевезення небезпечних вантажів, зокрема, нафтопродуктів, не набув чинності. Про це йдеться в повідомленні Нафтогазовій асоціації України.

 

Йдеться про необхідність обов'язкового ліцензування операцій з перевезення залізничним транспортом небезпечних вантажів не тільки для перевізників, а й для відправників / одержувачів нафтопродуктів.

 

«Після того як Нафтогазова асоціація України ініціювала обговорення неправомірності нових умов перевезення, була досягнута усна домовленість про відстрочення набуття чинності наказу №156, а Державна регуляторна служба направила в Мінінфраструктури зауваження, зобов'язавши його виправити порушення чинного законодавства. З огляду на, що у встановлений законом термін цього не сталося, дія даного нормативно-правового документа зупинено», - йдеться в повідомленні.

 

Визнаючи необхідність приведення діючих нормативів до європейських стандартів, в Асоціації наполягають на більш уважному підході до зміни механізму підвищення безпеки транспортування небезпечних вантажів. Оскільки двозначні тлумачення і протиріччя в законодавчих актах створюють грунт для махінацій і корупції.

 

Як повідомляв enkorr, наказ Мінінфраструктури, яким запроваджується ліцензування операцій із залізничного отримання і відправки нафтопродуктів, була пролобійована великим оператором ринку скрапленого газу, компанією «Надія» під егідою Української асоціацією скрапленого газу.

 

Спочатку «Укртрансбезпечність» і «Укрзалізниця» вимагали наявність ліцензій з 1 вересня, але потім Міністерство інфраструктури погодилося надати відстрочку до листопада.

За матеріалами:enkorr

Всі новини