Ліцензування жд-перевезень небезпечних вантажів заблокує роботу трейдерів

16.08.2017

З 1 вересня 2017 року робота постачальників нафтопродуктів може зупинитися у зв'язку з наказом Міністерства інфраструктури, згідно з яким перевезення небезпечних вантажів та відходів залізничним транспортом зажадає ліцензії. Про це йдеться в повідомленні прес-служби НАУ.

 

Таку ліцензію уповноважена видавати міністерство «Укртрансбезпечність». Для отримання ліцензії компанії необхідно прописати регламент, зібрати ряд документів і обзавестися співробітником з певним професійним рівнем, який буде відповідати за організацію транспортування небезпечних вантажів.

 

«Нечітке формулювання тексту наказу дає підстави припускати, що з 1 вересня цього року чиновники вимагатимуть ліцензію не тільки у транспортних компаній, а й у відправника / одержувача вантажу. Представник «Укртрансбезпеки» в усній розмові лише підтвердив ці наміри », - відзначили в НАУ.

 

Цей наказ суперечить цілому ряду існуючих нормативно-правових документів, кажуть в Асоціації. Зокрема, законом «Про перевезення небезпечних вантажів», який чітко визначає, що суб'єктом транспортування є транспортні компанії, які здійснюють такий вид діяльності на підставі відповідної ліцензії. Роздрібні продавці нафтопродуктів такого виду діяльності не здійснюють.

 

Крім того, в законі «Про ліцензування видів господарської діяльності» передбачено терміни, протягом яких повинні здійснюватися зміни в сфері ліцензування. Суб'єктам господарювання в цьому випадку дається не менше двох місяців для впровадження нових правил.

 

Нафтогазова асоціація України вже направила офіційні звернення міністру інфраструктури, прем'єр-міністру, в відомчі міністерства і міжнародні бізнес-організації з проханням звернути увагу на явне перешкоджання в роботі операторів ринку нафтопродуктів.

 

Як повідомляв OilNews, ПАТ «Укрзалізниця» з 1 вересня може відмовитися приймати на транспортування небезпечних вантажів від компаній, які не мають ліцензію «Укртрансбезпеки».

 

За словами учасників ринку, багато експедиторів вже мають таку ліцензію, але в разі посилення уваги УЗ до цього питання, ряд учасників ринку не встигне оформити ліцензію до осені. Для її отримання необхідно прописати регламент під компанію, що, за словами джерел OilNews, займає близько місяця. Саме ж оформлення ліцензії здійснюється за 2-3 робочих дні.

За матеріалами:oilnews

Всі новини