Лівія знову погрожує ринку збільшенням видобутку нафти

24.05.2017

У найближчі тижні Лівія знову може збільшити видобуток нафти, причому на пристойний обсяг - 80 тис барелів на добу, що перевищує 10% від нинішнього рівня виробництва. Такий приріст має забезпечити дочірнє підприємство Національної нафтової компанії (NOC) - Waha Oil Co. Про це повідомив голова ради директорів NOC Мустафа Саналла агентству Reuters.

 

За словами Саналли, Waha Oil готова відновити видобуток на родовищі Gialo. Це середній за розміром промисел в нафтогазоносній басейні Сірт. Зараз співробітники NOC отримали можливість повернутися в даний район - вперше з березня 2015 року. Інфраструктура родовищ Сірта була сильно пошкоджена атаками бойовиків забороненої в РФ терористичного угрупування «Ісламська держава».

 

«Тепер ми задоволені [рівнем] безпеки. Наші співробітники задоволені, <...> вони хочуть працювати», - зазначив Саналла.

 

Глава NOC додав, що компанія тепер буде відновлювати місцеву видобувну та транспортну інфраструктуру. Особливо ремонту потребує мережа трубопроводів, яка прийшла в непридатність через довгий простой.

 

В цілому ж, за словами Саналли, Лівія знизила видобуток нафти на цьому тижні. Так, в середу середньодобовий показник становив 683 тис барелів. Загальне зниження рівня виробництва пов'язане з відключенням електроенергії, яке позначилося на роботі родовищ Sarir (одного з найбільших в країні) і Messla.

 

Нормальним на сьогодні об'ємом видобутку нафти в Лівії глава NOC вважає 800-820 тис б / д. До такого рівня виробництва лівійська національна нафтокомпанія обіцяла повернутися вже до кінця нинішнього тижня.

 

Журналісти агентства відзначили, що це в три з гаком рази перевищує показник видобутку в країні на середину 2016 року. Однак в 2011-му, до повалення Муаммара Каддафі і почалася згодом громадянська війна, Лівія видобувала вдвічі більше - близько 1,6 млн б / д.

За матеріалами:oilexp

Всі новини