Локосовський ГПЗ в січні відновив роботу після піврічного простою

19.01.2017

Локосовський газопереробний завод (ГПЗ) Лукойла, великий виробник широкої фракції легких вуглеводнів (ШФЛУ), в січні відновив виробництво після піврічної перерви, пов'язаної з пожежею, повідомили трейдери.

 

Отримати оперативний коментар Лукойлу Рейтер не вдалося.

 

«Перша партія ШФЛУ повинна прийти до Пермі (на Пермнефтеоргсинтез) на цьому тижні», - повідомив один з трейдерів. Слова учасників ринку підтверджуються статистикою.

 

Так, за даними залізничної статистики, Локосовський ГПЗ відвантажив перший склад з ШФЛУ в обсязі 3,154 тони для переробки та вироблення зріджених вуглеводневих газів (ЗВГ) на ПНОС 12 січня. За підрахунками трейдерів, склад буде в дорозі три-чотири дні.

 

Згідно з базою заявок вантажовідправників на січень-лютий, Локовський ГПЗ в цьому місяці може відвантажити на ПНОС (станція призначення Осенци) 21812 тон ШФЛУ, в лютому - 15580 тон (станом на 16.01.2017 року).

 

Пожежа на Локосовському ГПЗ сталася в кінці червня 2016 року, в результаті чого виробництво на заводі було зупинено, а одержувачі ШФЛУ на внутрішньому ринку і в сусідніх країнах позбулися одного з основних постачальників сировини і скоротили вироблення продукції.

 

Зокрема, Пермнефтеоргсинтез, основний одержувач ШФЛУ з Локовского ГПЗ, за даними трейдерів, у другому півріччі 2016 року знизив середньомісячне виробництво ЗВГ приблизно вдвічі порівняно з січнем-червнем минулого року - до 35 000-40 000 тон з 70000-80000 тон на місяць .

 

Скорочення виробництва і поставок ЗВГ з ПНОС а на ринок РФ і на експорт, в основному в Україні, в третьому кварталі 2016 року стало однією з причин зростання цін на скраплений газ в Україні і Росії. Локосовський ГПЗ входить до складу управління з переробки попутного нафтового газу ТПП Лангепаснафтогаз.

 

Підприємство переробляє нафтовий газ 1-й і 2-й ступенів сепарації з родовищ компанії Лукойл-Західний Сибір, його потужність по компримування і переробці нафтового газу - 2,140 млрд м³ на рік.

 

Локосовський ГПЗ випускає сухий відбензинений газ (СОГ), широку фракцію легких вуглеводнів марки А (ШФЛУ), бензин газовий стабільний (БГС) і пропан технічний.

 

У 2015 році переробка попутного нафтового газу (ПНГ) на заводі склала 1,944 мільярда кубометрів: товарне виробництво ШФЛУ - 710 300 тон; СОГ - 1,569 млрд м³; БГС - 40 600 тон; пропану технічного посилання - 1 700 тон.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини