Локосовський ГПЗ відновив експорт ШФЛУ в Білорусь

31.05.2017

Локосовский газопереробний завод (управляється НК «Лукойл», РФ), великий виробник широкої фракції легких вуглеводнів (ШФЛУ), в травні після річної перерви відновив експорт ШФЛУ на Білоруський ГПЗ. Про це з посиланням на трейдерів повідомляє Reuters News.

 

«Днями було відвантажено з заводу в Білорусію (на станцію Річиця) близько 3 тис. тон ШФЛУ», - повідомив агентству один з учасників ринку.

 

Цю інформацію підтвердили джерела в "Лукойлі" і "Белоруснефть», уточнивши, що угода була разовою, і довгострокових домовленостей між сторонами немає.

 

«Разово погодили 3 тис. тон ШФЛУ. Раніше надлишки везли на Ставролен, однак через податкових відрахувань (для нафтохімії в РФ) сьогодні вигідніше Нафту переробляти, а не ЗВГ і ШФЛУ», - повідомило джерело в" Лукойлі ".

 

«Сподіваємося, що до початку червня ми отримаємо цю партію ШФЛУ на Річиці. Крім того, днями ми закупили близько 10 тис. тон ШФЛУ з Сургута (на червень) на російській біржі МТСБ », - уточнило джерело в «Белоруснефть».

 

За даними бази заявок вантажовідправників, узгоджений обсяг заявок на поставку ШФЛУ з Росії на Білоруський ГПЗ з доставкою травнем 2017 рік склав близько 20 тис. тон, в червні, за попередньою інформацією, близько 15 тис. тон.

 

Як повідомляв OilNews, пожежа на Локосовському ГПЗ сталася в кінці червня 2016 року, внаслідок чого виробництво на заводі було зупинено, а одержувачі ШФЛУ на внутрішньому ринку РФ і в сусідніх країнах позбулися одного з основних постачальників сировини і скоротили вироблення продукції. Зокрема, через падіння виробництва на підприємствах «Лукойлу» і Білоруському ГПЗ в Річиці, в Україні виник дефіцит ресурсу, який з липня привів більш ніж до двократного зростання цін на українському ринку ЗВГ.

 

Роботу завод відновив в січні 2017 року.

 

Довідка OilNews

 

Локосовский ГПЗ входить до складу управління з переробки попутного нафтового газу «Лангепаснафтогаз». Підприємство переробляє нафтовий газ 1-й і 2-й ступенів сепарації з родовищ компанії Лукойл-Західний Сибір, його потужність по компримування і переробці нафтового газу - 2,13 млрд куб м в рік.

За матеріалами:oilnews

Всі новини