LPG Ukraine 2017. UPK Group: інвестиційної привабливості в будівництві потужностей для створення резервного запасу ЗВГ немає

12.10.2017

Інвестиції в будівництво нових потужностей, на яких може зберігатися резервний запас скрапленого газу, в поточних умовах окупаються від 5 до 15 років, що робить такі капітальні вкладення інвестиційно непривабливими. Про це в рамках форуму українського ринку скрапленого газу LPG Ukraine 2017 сказав виконавчий директор UPK Group Олександр Кірімов.

 

«Кожна тона зберігання ЗВГ обійдеться приблизно в $ 2,5-3 тис. капітальних інвестицій. І нам складно сказати, якщо ємнісний парк буде понад 1 тис. тон, чи дасть це швидкості оборотності запасів. Перевалка заробляє не на зберіганні, а за рахунок пропускної здатності. Побудувавши сховище 5-10 тис. тон, це те, чого вимагає резервний запас, навряд чи ці інвестиції відіб'ються на протязі 5-15 років. Я б поставив під сумнів, доцільність створення такого запасу », - зазначив Кірімов.

 

За його оцінками, обсяг ємнісного парку для зберігання ЗВГ становить від 35 до 40 тис. тон.

 

Нагадаємо, що одним з раніше озвучених пропозицій Антимонопольного комітету для ринку скрапленого газу є створення стабілізаційного резервного запасу.

 

Також в рамках форуму Кірімов прокоментував розслідування АМКУ, розпочате після рекордного зростання цін на автогаз в серпні. Він упевнений, що для винесення об'єктивного та збалансованого розв'язання, комітет повинен брати до уваги також сезонність українського ринку ЗВГ і властиві йому цінові скачки.

 

«Цінові скачки мають свою сезонність і свою прогнозованість, тому ситуація з якою ми зіткнулися в серпні і вересні не є чимось незвичайним, а є проявом циклічності нашого ринку. Чому до цієї ситуації було привернуто увагу, тому що споживання ЗВГ продовжує рости і паливо дійсно соціальне. Велика кількість населення відчуває на собі ціновий пресинг, і тому багато політиків використовують такі ситуації як можливість відстояти соціальні інтереси», - резюмував він.

 

Довідка enkorr:

 

«УПК Комерц» - великий імпортер скрапленого газу. Оперує трьома ДПС: в Макарові (Житомирська обл.), Мелітополі (Запорізька обл.) і Тернополі. Має власний парк газовозів і невеликою мережею АГЗС, що працюють під брендом «УПК-Европлюс».

 

Як повідомляв enkorr, Розпочав роботу головний форум українського ринку скрапленого газу LPG Ukraine 2017. Очікується, що в конференції візьмуть участь 165 делегатів, які представляють 88 комерційних організацій з 20 країн. З урахуванням гостей, спікерів і організаторів загальна кількість учасників перевищить 200 осіб. Серед які виявили бажання взяти участь у форумі: керівники Gaspol, Primagaz Central Europe, UNIMOT, POPiHN, EWR, Tyczka, а також українське представництво PKN Orlen.

 

LPG Ukraine 2017 стане восьмою конференцією цієї серії, організованої «Консалтингової групи А-95».

За матеріалами:enkorr  

Всі новини