Лукашенко вимагає вивести білоруську нафтопереробку з поточної поганої ситуації

06.06.2017

Президент Білорусі Олександр Лукашенко вимагає вивести нафтопереробну галузь з поточної поганої ситуації.

 

Про це повідомляє «Інтерфакс-Захід» посилаючись на прес-службу президента республіки

 

За словами глави держави, нафтопереробка - це стратегічна галузь країни, частка якої в промисловості складає більше 13%, а в експорті - близько 17%.

 

"Тим не менш, її вклад в білоруську економіку, на жаль, знижується. Додана вартість нафтопереробки в ВВП в 2016 році становить всього пів відсотка. Внесок двох нафтопереробних заводів можна порівняти, наприклад, з такою компанією, як "Белтелеком", - сказав президент.

 

О.Лукашенко нагадав, що в 2016 році з'явилася негативна тенденція у зовнішній торгівлі нафтою і нафтопродуктами, сальдо за підсумками поточного року оцінюється як негативне.

 

"Така ситуація викликає серйозні побоювання. Нафтопереробка з флагмана економіки перетворюється на збиткову галузь", - продовжив глава держави.

 

Він зазначив, що в вдосконалення і модернізацію НПЗ вкладені чималі гроші, а належної віддачі досі немає. На заплановану в 2015 році глибину переробки нафти більше 90% на сьогоднішній день так і не вдалося вийти.

 

При цьому він зазначив, що білоруські підприємства виявилися неготовими працювати в нових умовах світових цін на нафту, хоча повинні були діяти на випередження.

 

"А тепер "Нафтан" ледве зводить кінці з кінцями і постійно випрошує допомогу у держави", - констатував глава держави.

 

"Врахуйте, на першому місці повинна бути економіка нафтопереробки, результативність її роботи", - підкреслив А. Лукашенко.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини