«Лукойл» відновив виробництво нафтопродуктів на Ухтинському НПЗ після ремонту

07.06.2017

«Лукойл» відновив виробництво нафтопродуктів на Ухтинському нафтопереробному заводі. Підприємство було зупинено на плановий ремонт 15 травня.

 

За період ремонту на ТОВ «Лукойл-Ухтанафтопереробка» пройшли роботи по механічному очищенні обладнання на установці вісбрекінгу, на установці каталітичного риформінгу 35-11 / 300-95 з блоком ізомеризації була проведена заміна каталізатора.

 

Установка гідроочищення дизельного палива з блоком гідродепарафінізаціі ГДС-850 була переведена на літній режим роботи, що передбачає відключення реактора гідродепарафінізаціі. Це дозволило підприємству відновити виробництво літніх сортів дизельного палива. Для проведення робіт залучалися ремонтні бригади підприємства, підрядні організації, в тому числі закордонні.

 

Влітку минулого року на Ухтинському НПЗ проводився капітальний ремонт, який тривав 35 днів. Це перший капремонт з 2012 року, коли підприємство перейшло з дворічного на чотирирічний міжремонтний пробіг. На проведення запланованих заходів було витрачено близько 790 млн рублів, участь брали 700 осіб з числа співробітників заводу і підрядних організацій.

 

В рамках програми підвищення надійності і ефективності роботи НПЗ була оптимізована схема теплообміну на установках вісбрекінгу, риформінгу, первинної переробки, впроваджена нова схема утилізації парів колон установки АТ-1. Проект по оптимізації теплообміну на блоці стабілізації каталізата на установці ЛГ 35-11 / 300 також дозволив підприємству освоїти випуск зріджених вуглеводневих газів, що відповідають технічним умовам марки СПБТ.

 

ТОВ «Лукойл-Ухтанафтопереробка» було введено в експлуатацію в 1934 році. Потужність заводу становить 3,978 млн тон на рік. НПЗ створювався для переробки нафти, що видобувається в Комі, і забезпечення нафтопродуктами республіки і прилеглих до неї територій. У складі НПЗ працюють установки з первинної переробки нафти, каталітичного риформінгу, гідроочищення дизпалив, ізомеризації, вісбрекінгу гудрону, виробництва бітуму.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини