Імпорт ЗВГ у березні несподівано виявився більшим ніж у лютому.

01.04.2016

Залізничні поставки імпортних зріджених вуглеводневих газів в Україні (ЗВГ) за 30 днів березня склали 63,94 тис. тон, що на 2,5 тис. тони більше, ніж в лютому 2016 році.  Про це OilNews повідомили в «Консалтинговій групі« А95 » з посиланням на власне дослідження.

 

Згідно з оперативними даними, 49,74 тис. тон прибуло залізницею з РФ, ще близько 14 тис. тон- з Білорусі.

 

Як повідомили в «А-95», в лютому 2016 році  близько 8 тисяч надійшло в Україну автомобільним транспортом. «За нашими оцінками, загальний обсяг імпорту в березні буде на рівні лютого, а значить, весь квітень , ринок швидше за все, буде профіцитним», - вважає аналітик «Консалтингової групи« А-95 » Артем Куюн.

 

Незважаючи на зниження поставок, найбільшим імпортером залишається «БРСМ-Нафта» (ТОВ «НБК--2015»). Значно наростили поставки «Пропан-Трейд», «УПК-Европлюс» і «Агентство інвестиційного менеджменту» (АІМ). Основне зростання імпорту «Пропан-Трейд» припав на Чугуїв (поставки на адресу мережі Marshal) і Основу.

 

Помітне зростання демонструє ОККО (2,2 тис. в березні проти 1,8 тис. у лютому). Компанія поставляє ресурс через Коростень на кілька орендованих у Харківській, Київській, Рівненській, Вінницькій та Івано-Франківській областях.

 

Як повідомляли трейдери, через великі імпортні поставоки в лютому 2016 року на ринку сформувалися великі запаси. «Весь ринок у лютому був залитий під зав'язку, нерідко але просто нікуди було злити цистерни,потрібно  платили простої. Низькі ціни протрималися досить довго, і більшість трейдерів вирішили запастися на дні перед очікуваним зростанням », - зазначив директор однієї з найбільших українських компаній-імпортерів.

 

Загальний баланс ринку в лютому склав понад 100 тис. тон, що перевищило показник лютого 2015 року майже на 30%. У той же час, за різними оцінками, реальне споживання скрапленого газу в лютому становить від 70 до 80 тис. тон.

 

На тлі великих запасів трейдери прогнозували істотне зниження поставок газу в березні і, як наслідок, зростання цін.

За матеріалами:oilnews

Всі новини