Материнська компанія «Карпатигаз» має намір судитися з Україною, - міністр юстиції

09.06.2016

Материнська структура ТОВ «Карпатигаз», шведська компанія Misen, має намір судитися з Україною. Про це на засіданні уряду повідомив міністр юстиції України Павло Петренко, передає «Інтерфакс-Україна».

 

«Сьогодні компанія (Misen, - ON) звернулася до нас з листом про намір оголосити суперечки», - повідомив він.

 

Після заяви Петренко Кабінет міністрів прийняв рішення, що дозволяє по переговорної процедурі залучити юристів в разі подачі Misen відповідного позову.

 

«Карпатигаз» бере участь в договорі про спільну діяльність (ДСД) з державної «Укргазвидобування».

 

Восени 2015 року «Укргазвидобування» заявила, що компанії «Карпатигаз» і її акціонер Misen Energy АВ відмовляються виконувати зобов'язання в рамках спільної діяльності (СД).

 

Нагадаємо, в лютому ПАТ «Укргазвидобування» звернулося до суда з питання розірвання 6 з 8 договорів про спільну діяльність (СД) з газовидобутку. За словами голови правління компанії Олега Прохоренко, причиною подачі позовів є невиконання зобов'язань партнерами. Зокрема, при плані видобутку усіма СД 1,5 млрд куб. м газу в 2015 році було видобуто лише 1,159 млрд куб. метрів.

 

У квітні Господарський суд Києва відмовив «Укргазвидобуванню» в розірванні договору про спільну діяльність (СД) з ТОВ «Виробничо-комерційна фірма« Діон ». Суд прийшов до висновку, що оператор СД продавав газ за максимальною ціною, досягнутої в рамках відповідних аукціонів. При цьому 20 травня цей суд дозволив розірвати договір про спільну діяльність між державним ПАТ «Укргазвидобування» і ТОВ «Фірма«ХАС».

 

Довідка OilNews

 

За інформацією джерел сайту «Українська правда» в НАК «Нафтогаз» і «Укргазвидобуванню», «Карпатигаз», яку намагаються видати за компанію зі шведськими інвестиціями, контролюють колишній міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко, олігарх Дмитро Фірташ і колишній керівник «Укргазвидобування» Юрій Борисов.

За матеріалами:oilnews

Всі новини