МЕА: Балансування світового ринку нафти прискорюється

17.05.2017

Світовий ринок нафти відновлюється, при цьому збільшення попиту відбувається швидше, ніж зростання пропозиції. Про це йдеться в останній доповіді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), який був опублікований у вівторок, 16 травня.

 

МЕА зберегло прогноз зростання світового попиту на 2017 рік без змін, залишивши його на рівні 1,3 млн бар. / добу (б / д). В агентстві таку стагнацію пояснили уповільненням зростання попиту в США, Німеччині та Туреччині - країнах, де раніше відзначався стабільно високий зріст попиту на паливо.

 

Глобальні комерційні запаси «чорного золота» скоротилися в березні на 32,9 млн. бар. - до 3,025 млрд бар. (-1,01%). У той же час за I квартал запаси нафти в промислово розвинених країнах зросли на 24,1 млн. бар. За попередніми даними МЕА, в квітні вони також зросли.

 

Світовий видобуток нафти скоротилася в квітні на 140 тис. б / д - до 96,17 млн ​​б / д, що було обумовлено зниженням виробництва за межами ОПЕК (зокрема, в Канаді).

 

У той же час на тлі значного зростання видобутку в Сполучених Штатах, Бразилії та Казахстані МЕА заявила, що в цьому році обсяг нафтовидобутку за межами ОПЕК зросте на 600 тис. б / д.

 

Виросли обсяги видобутку в Нігерії і Саудівської Аравії компенсували в квітні скорочення поставок нафти з Лівії та Ірану. Дотримання узгодженого ОПЕК скорочення в 1,2 млн б / д стабільно тримається на рівні 96%, сказано в доповіді.

 

Видобуток нафти в країнах ОПЕК знизилася в квітні на 535 тис. б / д в порівнянні з аналогічним періодом 2016 роком, що є найбільшим скороченням в річному обчисленні майже за три роки.

 

Що стосується попиту, то, за даними МЕА, споживання ресурсу Китаєм залишалося стабільним, а приріст попиту в I кварталі поточного року в порівнянні з січнем-березнем 2016 року склав 425 тис. б / д. У той же час антикорупційні заходи індійського уряду, які включають в себе висновок з обороту банкнот великого номіналу, швидше за все, знизять споживання нафти в 2017 році.

 

У Сполучених Штатах споживання нафти знизилося, і МЕА прогнозує, що в цьому році зростати не буде. Останні офіційні дані з США щодо попиту за лютий показали найзначніше зниження більш ніж за чотири роки - на 495 тис. б/ д, повідомляє агентство.

За матеріалами:oilnews

Всі новини