МЕА: до 2019 року США обженуть Росію з видобутку нафти

27.02.2018

Протягом найближчих двох років США усунуть Росію з першого місця з нафтовидобутку завдяки зростанню видобутку сланцевої нафти. Про це в інтерв'ю Reuters розповів глава Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Біроль. «Видобуток ресурсів сланцевої нафти в США зростає ударними темпами, - зазначив пан Біроль. - США дуже скоро стануть основним виробником нафти».

 

За даними управління енергетичної інформації (EIA) зараз обсяг виробництва нафти в США вийшов на 10,27 млн ​​барелів на добу, що вже більше, ніж у Саудівській Аравії. У своєму лютневому прогнозі EIA підвищило прогноз по американській нафти до 11,43 млн бар. / добу до кінця 2018 року. Якщо Росія не буде нарощувати видобуток в схожому обсязі, втрата лідерських позицій на ринку виробництва нафти неминуча.

 

Зростання виробництва американської нафти став однією з головних причин скорочення між країнами ОПЕК та іншими країнами, включаючи Росію про скорочення видобутку на 1,8 млн бар. / добу з метою вирівняти баланс попиту і пропозиції до кінця 2018 року.

 

США скорочувати видобуток, навпаки, не планують, зазначив Фатіх Біроль. За його словами, пік нафтовидобутку досягне максимум не раніше 2020 року, а скорочення обсягу не очікується, як мінімум, протягом чотирьох найближчих років. Крім США, на думку глави МЕА, видобуток будуть нарощувати і інші країни. «Канада, особливо це стосується нафтоносних пісків, і Бразилія з її шельфовими проектами, - зазначив пан Біроль. - Ці дві країни будуть потужними драйверами». Він також зазначив, що зростання видобутку в цих країнах змінить структуру глобального споживання нафти, в першу чергу на позиціях Росії та арабських країн в Азії і Європі.

За матеріалами:oilexp

 

Всі новини