МЕА зберегло прогноз по зростанню попиту на нафту в 2016 році.

12.03.2016

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) залишило без змін свій прогноз по темпах зростання попиту на нафту в поточному році. Він буде рости на 1,2 млн. бар. на добу  в порівнянні з 1,6 млн. барель на добу в 2015 році.

 

Видобуток країн, що не входять в ОПЕК, на думку організації, скоротиться в поточному році на 750 тис. барель на добу - до 57 млн. ​​ барель на добу, що на 100 тис. барель на добу менше попереднього прогнозу МЕА. Видобуток нафти в США, згідно з прогнозами агентства, скоротиться майже на 530 тис. барель на добу в цьому році.

 

МЕА також вважає, що світові ціни на нафту, швидше за все, вже досягли мінімуму, а значить, почнуть рости. Цьому, зокрема, сприяє той факт, що повернення Ірану на нафтовий ринок не сильно вдарить по попиту, а також ознаки зниження поставок країнами ОПЕК. Однак, на думку агентства, відновлення цін на нафту не означає, що «найгірше вже позаду».

 

У лютому видобуток нафти країн ОПЕК, за даними МЕА, впала на 90 тис. барель на добу - до 32,61 млн. барель на добу через зниження видобутку в Іраку, Нігерії та Об'єднаних Арабських Еміратах. Втрати були частково компенсовані зростанням видобутку в Ірані на 220 тис. барель на добу. «Швидше за все, повернення Ірану на ринок буде поступовим», - дає витяг з доповіді «Агентство нафтогазової інформації».

 

Видобуток Саудівської Аравії в лютому виріс до 10,23 млн б / д з 10,21 млн б / д місяцем раніше. Видобуток країн, що не входять в ОПЕК, в лютому скоротилася на 90 тис. б / д - до 57,1 млн. б / д.

 

Тим часом, як повідомляв OilNews, Європейський центробанк знизив прогноз середньорічної ціни на нафту марки Brent з $ 52,2 до $ 34,9 за барель. Свій прогноз за цінами знизило також Управління енергетичної інформації міністерства енергетики США (EIA). На думку аналітиків управління, середньорічна вартість нафти Brent в поточному році складе $ 34 / бар., в 2017 році - $ 40 / барр. Ці показники відповідно на $ 3 і $ 10 нижче попередніх прогнозів EIA.

За матеріалами:oilnews

Всі новини