МЕА: США до кінця року можуть обігнати РФ за рівнем нафтовидобутку

13.02.2018

США можуть випередити Росію за обсягами видобутку нафти до кінця року, говориться в січневій доповіді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

 

"До листопада (2017 - ред.) Видобуток нафти в США зросла на 846 тисяч барелів на добу і незабаром пережене Саудівську Аравію. До кінця року вона також може перегнати і Росію, ставши світовим лідером", - йдеться в доповіді.

 

МЕА зазначає, що всі фактори, які провокують зростання видобутку в США, знаходяться в ідеальних позиціях, в тому числі ціни на нафту. На думку МЕА, через кілька місяців зростання цін на сировину призведе збільшення обсягів буріння.

 

Згідно з даними Росстату і управління енергетичної інформації Міненерго США (IEA), найбільшим нафтовидобувником в світі на даний момент є Росія. Як повідомляв Росстат, щодобовий видобуток в РФ в листопаді склала 10,126 мільйона барелів, Саудівської Аравії - 9,9 мільйона барелів на добу. Видобуток нафти в США в листопаді 2017 року зросла на 4% в порівнянні з жовтнем - до 10,038 мільйона барелів на добу.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини