МЕА поліпшило прогноз щодо стабілізації ринку нафти

07.12.2016

Баланс між пропозицією і попитом на світовому ринку нафти встановиться в майбутньому році. Він настане в результаті укладення угоди по скороченню видобутку країнами-учасницями ОПЕК. Про це заявив глава Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Бірол, передає Reuters.

 

«Раніше ми вважали, що баланс ринку встановиться до кінця 2017 року. Однак рішення ОПЕК скоротити видобуток нафти може прискорити цей процес», - заявив Бірол агентству Reuters в кулуарах галузевої конференції.

 

Як повідомляв OilNews, раніше Бірол попередив про те, що після того, як ціни на нафту досягнуть позначки в $ 60 / барр. в результаті укладення членами ОПЕК угоди про скорочення рівня свого виробництва, нафтовидобуток в країнах, що не входять в картель, може значно збільшитися. У тому числі за рахунок сланцевої нафти в США.

 

Світовий попит на нафту зросте, згідно з основним сценарієм розвитку, до 2040 року майже на 12% - до 103,5 млн бар. / добу. (б / д). Щодо показника 2015 року (92,5 млн б / д) зростання попиту складе майже 12%. В 2025 році світовий попит на нафту очікується на рівні 98,2 млн б / д. Про це йдеться в доповіді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) про перспективи світової енергетики - World Energy Outlook 2016.

За матеріалами:oilnews

Всі новини