МЕА: У першій половині 2017 року ринок може зіткнутися з дефіцитом нафти

14.12.2016

Світовий ринок нафти може відчути дефіцит сировини в 0,6 млн бар. в день в першій половині 2017 року на тлі угоди по скороченню видобутку. Про це йдеться в грудневому доповіді Міжнародного енергетичного агентства.

 

ОПЕК на засіданні 30 листопада домовилася про скорочення своєї здобичі на 1,2 млн бар. в день - до 32,5 млн бар. – і пізніше підтвердила ці плани. У суботу, 10 грудня, у Відні відбулася зустріч ОПЕК з нафтовидобувними країнами поза організації. 11 країн які не входять в ОПЕК узгодили скорочення власного видобутку сумарно на 558 тис. бар / добу., в тому числі Росія - на 300 тис. барель. Скорочення почнеться з січня. Угода укладена на першому півріччі з можливістю пролонгації.

 

"До угоди між виробниками, наші прогнози по попиту і пропозиції передбачали, що ринок досягне балансу до кінця 2017 року. Але ОПЕК, Росія та інші виробники прагнуть прискорити цей процес", - цитує МЕА Прайм.

 

"Якщо ОПЕК негайно і в повній мірі досягне своїх виробничих цілей, які оцінюються в 32,7 млн ​​бар. на день, а також не входять в ОПЕК виробники забезпечать узгоджене скорочення на 558 тис. бар. в день, то ринок, швидше за за все, перейде в дефіцит в першій половині 2017 року який, за оцінками, складе 0,6 млн бар. на день ", - наголошується в документі.

 

При цьому агентство зазначає, що це не є його прогнозом, а припущенням, яке засноване на даних, наведених в угоді ОПЕК від 30 листопада.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини