Мільярд гривен хабарів в рік отримують столичні чиновники від тіньових АГЗП

23.06.2016

Київські чиновники щомісяця отримують 90 млн гривен хабарів від тіньового ринку АГЗП. Про це заявив президент Першої київської асоціації зрідженого газу (ПКАЗГ) Олександр Приступов.

 

«У місяць хабарів виплачується 90 млн гривен.  Більше 1 млрд грн на рік. Це обсяг корупційної ренти на ринку скрапленого газу. Причина - у відсутності прозорих правил гри », - повідомив він.

 

Приступов стверджує, що зараз на ринку склалася ситуація, коли бізнес штучно заганяється в тінь. «Публічні правила гри не прийняті, документи на відкриття нових АГЗП не видаються, дозволу на експлуатацію розглядають вибірково, а часто і зовсім ігнорують. При цьому нові АГЗП з'являються, ми це бачимо », - розповів він, додавши, що така ситуація негативно позначається на репутації цивілізованого бізнесу.

 

У ПКАЗГ відзначили, що потрібно усувати причини, а не наслідки і закликає влади міста сісти за стіл переговорів і виробити прозорі правила гри на ринку скрапленого автомобільного газу.

 

«Ми організуємо публічне обговорення прозорих правил гри на круглому столі 11 липня. Ми запросимо чиновників мерії, народних депутатів, представників Мінінфраструктури, Мінпаливенерго для обговорення правил гри », - говорить президент ПКАЗГ.

 

Як повідомляв OilNews, мер Києва Віталій Кличко під час засідання Антикорупційного ради при Київському міському голові заявив, що в Києві потрібно навести порядок в сфері автогазозаправних пунктів і «покласти край цьому безладу». За словами мера, Антикорупційна рада має дати належну оцінку ситуації, що склалася і встановити прозорі і зрозумілі правила.

 

Відзначимо, на початку червня була закрита кримінальна провадження щодо екс-депутата Київської міської ради від партії «УДАР» Віталія Даниленка, якого звинувачували в організації схеми вимагання хабарів з власників столичних автозаправних станцій.

 

Також нагадаємо, влітку 2015 року Тимчасова контрольна комісія (ТКК) з розміщення АГЗС та АЗС при Київраді проводила демонтаж нелегальних АГЗС в Києві. При цьому КП «Київблагоустрій» спільно з ГосЧС виступали виконавцями рішень Київради про знесення незаконно встановлених станцій. Однак незабаром демонтаж нелегальних АГЗП був припинений.

За матеріалами:oilnews

Всі новини