Мінекономрозвиток остаточно скасував санкції відносно імпортерів зрідженого газу

13.03.2017

Як відомо, 6 лютого 2017 року на підставі подання Служби безпеки України Мінекономрозвиток застосувало спеціальну санкцію у формі тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності до деяких імпортерів зрідженого газу (Накази Мінекономрозвитку №154 і №155).

 

24 лютого 2017 року на підставі листа Служби безпеки України Мінекономрозвитку наказами № 261 і № 262 скасував спеціальні санкції, застосовані до деяких імпортерам скрапленого газу та їх контрагентів.

 

З огляду на, що в Мінекономрозвиток продовжували надходили численні звернення суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, асоціацій виробників, народних депутатів і ЗМІ, в яких говорилося про відсутність правопорушень, стали причиною до застосування спеціальної санкції, Міністерство продовжувало вживати заходів, спрямованих на врегулювання ситуації, пов 'пов'язаної із застосуванням спеціальних санкцій до суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність на ринку скрапленого газу.

 

Тому, 9 березня СБУ повідомило Мінекономрозвитку, що первинні дані про правопорушення, які здійснюють імпортери і їх контрагенти, доведені частково, а причетність суб'єктів господарювання заподіяння шкоди інтересам України не доведено.

 

На підставі цієї інформації СБУ запропонувала Мінекономрозвитку скасувати дію спеціальної санкції по відношенню до 9 імпортерів паливно-мастильних матеріалів і їх контрагентів, а саме: ТОВ "ПАРАЛЛЕЛЬ-М ЛТД, ТОВ" ПРОПАН ТРЕЙД ", ТОВ" УКРГАЗПЕТРОЛЕУМ ", ТОВ" РВК ПЛЮС ", ТОВ "УКРПЕТРОЛПОСТАЧ, ТОВ" УПК-ЄВРОПЛЮС, "EXPOSOFT TRADE LLP", "EMITRADE FZE", "LUXOIL IMPORT LLP".

 

10 березня Мінекономрозвитку наказами № 347 і № 351 скасував спеціальні санкції до зазначених українських та іноземних суб'єктів господарювання.

 

Тому, на сьогоднішній день, спільними зусиллями Мінекономрозвитку, СБУ та профільних асоціацій, оперативно вжито заходів щодо перевірки причетності ряду суб'єктів господарювання до нанесення істотної шкоди національним інтересам України у сфері економіки і повністю вирішена проблема застосування спеціальних санкцій до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, які імпортують в Україну скраплений газ, що мала місце в лютому 2017 року.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини