Міненерго РФ просить нафтокомпанії обмежити поставки великих партій ДП в Білорусь

16.03.2017

Міністерство енергетики Росії своїм листом рекомендувало ряду російських нафтових компаній, що мають мережі АЗС в Білорусі, обмежити поставки великих партій дизпалива для цих автозаправок, повідомили Sputnik кілька джерел в нафтовій галузі та представники білоруських торговельних компаній.

 

У Білорусі ряд російських нафтокомпаній - «Лукойл», «Газпром нафта», «Татнефть» та інші - мають власні мережі АЗС. Останнім часом вони воліють завозити для реалізації там дизпаливо з Росії. У 2016 році також в невеликих кількостях ввозилися і автобензини. Це вигідно для російських компаній, оскільки поставки в Білорусь - це поставки в рамках ЄАЕС, вони не вважаються експортом, і експортне мито сплачувати не потрібно. Крім того, білоруський ринок є більш преміальним в порівнянні з російським.

 

«У своєму листі, який було вислано ряду російських нафтових компаній, що працюють на роздрібному ринку в Білорусі, Міненерго РФ відзначає, що вважає недоцільним поставки в Білорусь дизпалива в великих обсягах, так як в республіці наявний великий обсяг потужностей з переробки нафти», - пояснили Sputnik джерела. Примітно, що з 8 лютого РФ припинила поставки дизпалива в Україні. У Міненерго РФ тоді відзначали, що у Росії немає міжурядових угод щодо поставок нафтопродуктів в Угорщину і в Україні, поставки дизпалива по трубі ведуть компанії, виходячи зі своєї економічної вигоди.

 

До недавнього часу дизпаливо з Росії в Україну по трубопроводах поставляла одна «Роснефть». Однак в лютому вона не оформила необхідні документи на прокачку і не відновила постачання в березні.

 

Разом з тим «Роснефть» все ж поставляє дизпаливо в Україні, тільки з Білорусі, припустив у розмові з РІА Новини тоді джерело в російській нафтопереробної галузі. Слід також зазначити, що припинення поставок російського дизпалива в Білорусь відбулося на тлі загального скорочення поставок російської нафти в Білорусь - до 4 мільйонів тон в першому і в другому кварталі. Це на 2 млн тон менше квартальної потреби. Таким чином, щоб наповнити внутрішній ринок, білоруські НПЗ будуть змушені ще більше скоротити експорт. Тим часом, продажу на внутрішньому ринку далеко не так рентабельні, як експортні відвантаження. В останній раз поставки нафтопродуктів з РФ до Білорусі припинялися в минулому році - тоді припинили поставки «Газпром нафта» і «Татнефть».

За матеріалами:nefterynok

Всі новини