Міненерго РФ виступає за законодавче регулювання балансових завдань на ЗВГ

17.07.2017

Міністерство енергетики РФ виступає за законодавче регулювання балансових завдань для постачальників зріджених вуглеводневих газів (ЗВГ) для комунально-побутового споживання.

 

Про це в інтерв'ю «РІА Новинам» повідомив заступник міністра Кирило Молодцов.

 

«У нас є своя ініціатива, хоча деякі наші колеги називають її анахронізмом, - законодавче регулювання завдання виробникам ЗВГ про постачання газу населенню для побутових потреб», - повідомив К. Молодцов.

 

Він зазначив, що відповідний проект закону вже пройшов публічне і відомче обговорення.

 

«Мені здається, що навіть Мінекономрозвитку почуло нашу позицію про те, що наше завдання - перш за все забезпечити населення газом, і не важливо - трубопровідним, скрапленим, стисненим або СУГом», - резюмував заступник міністра енергетики.

 

Державне регулювання ринку почалося в 1999 році, коли на тлі високих експортних цін в Росії виник істотний дефіцит ЗВГ. Щоб гарантувати поставки палива населенню, в країні ввели систему балансових завдань: виробники ЗВГ (газо- і нафтопереробні заводи) перед продажем його на вільному ринку були зобов'язані забезпечити на 100% комунально-побутове господарство країни за регульованими державою цінами. З 2009 року система балансових завдань носить рекомендаційний характер.

За матеріалами:nefterynok

 

Всі новини