Міненерго затягує вихід постанови Кабміну про електронних торгах ЗВГ

25.10.2017

Міністерство енергетики та вугільної промисловості ще не доопрацював проект постанови Кабінету міністрів про електронних торгах зрідженим газом і нафтою, який був прийнятий на засіданні уряду ще 4 жовтня з застереженням, що Міненерго доопрацює його протягом трьох днів. Про це enkorr повідомили в прес-службі відомства.

 

«Документ на завершальній стадії обробки», - повідомила прес-служба з посиланням на інформацію нафтогазового департаменту міністерства.

 

Причина затримки з доопрацюванням і публікацією вже прийнятого урядом документа невідома. Відзначимо, що спочатку проект постанови готувався і подавався від імені Міненерго.

 

Нагадаємо, 4 жовтня Кабмін на відкритому засіданні вніс зміни в порядок проведення аукціонів з продажу нафти, газоконденсату і скрапленого газу. Ця реформа дає зелене світло електронним аукціонів з ЗВГ, а також дозволяє продавцям проводити торги набагато частіше. Перші електронні торги газом «Укргазвидобування» очікувалися тоді в кінці жовтня, але через затягуючи процесу доопрацювання допаукціон 25 жовтня пройде за звичайною процедурою «з голосу».

 

В інтерв'ю enkorr на форумі українського ринку скрапленого газу LPG Ukraine 2017 начальник управління комерційної діяльності «Укргазвидобування» Володимир Юрченко розповів, що УГД планує щотижня виходити на торги з 2,5 тис. тон ЗВГ, а також скоротити термін між аукціоном і початком відвантаження на 1 день.

 

«Ми аналізували статистику за минулі роки. Кожні торги мають свої особливості, на них впливає ринкова кон'юнктура конкретного моменту, - відзначав в інтерв'ю В.Юрченка. - У ряді випадків свобода в плануванні аукціонів дозволила б нам збільшити ціну. Незначно, але 100-150 гривень / т ми б могли додатково заробити».

За матеріалами:enkorr

Всі новини