Міністр енергетики Саудівської Аравії розповів про тенденції на нафтовому ринку

25.07.2017

Зусилля учасників угоди ОПЕК + є видатними, але "ведмеді" на нафтовому ринку поводяться активно, заявив міністр енергетики Саудівської Аравії Халід аль-Фаліх перед засіданням міністерського комітету з моніторингу виконання домовленостей.

 

У той же час він зазначив, що найближчим часом на ринку очікується зростання попиту на нафту, підкресливши, що, тим не менш, необхідно уважно стежити за розвитком ситуації.

 

Міністр енергетики Саудівської Аравії назвав три тенденції, що спостерігаються на ринку. По-перше, сказав він, спостерігається поточне зростання попиту, а також прогнозується продовження цієї тенденції.

 

По-друге, видно розворот в рівні нафтових запасів: так, запаси в США впали з піка в 500 млн барелів до 490 млн барелів, а запаси в країнах ОЕСР за півроку знизилися на 90 млн барелів.

 

У той же час, заявив Х.аль-Фаліх, на нафтовому ринку існує тиск через невизначеність щодо рівня поставок і попиту, назвавши ці побоювання "безпідставними". "Але ми повинні визнати, що ведмеді активно ведуть себе на ринку. І є кілька причин для цього", - зазначив він.

 

Х.аль-Фаліх підкреслив також, що, незважаючи на високий рівень виконання домовленостей, деякі країни відстають, і "нам потрібно щось з цим робити".

 

Крім того, додав міністр, "нам потрібно застосовувати надійні дані з експорту та по видобутку".

 

Говорячи про зростання видобутку в Лівії і Нігерії, які були виключені їх угоди, Х.аль-Фаліх зауважив, що "ми підтримуємо наших братів і партнерів в їх роботі по відновленню нафтовидобутку, але комітет повинен пильно моніторити їх вплив на ринок".

 

Міністр зауважив, що, незважаючи на зростання бурової активності в США, рентабельність буріння знижується через зростання витрат.

 

"Ми очікуємо поліпшення ринкових умов в найближчі тижні і місяці, але потрібно пильно стежити, щоб забезпечити стабільність", - резюмував він.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини