Світовий попит на нафту буде рости в середньому на 1,2% на рік

09.03.2017

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) прогнозує зростання світового попиту на нафту в середньому на 1,2% аж до 2022 року. Прискорення темпу глобального економічного підйому буде сприяти збільшенню попиту. Причому забезпечувати зростання будуть країни, що не входять в Організацію економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), зокрема, Китай і Індія.

 

За прогнозом МЕА, в 2022 році глобальний попит на нафту складе близько 103,8 млн барелів на добу в порівнянні з 96,6 млн барелів на добу в 2016 році. Агентство повідомляє, що попит перевищить 100 млн барелів на добу вже в 2019 році.

 

Повідомляється також, що до 2022 Індія обжене Китай за попитом на нафту. Зростання попиту на нафту в Африці буде стримуватися політичною невизначеністю в Нігерії, ПАР і Лівії. В ОПЕК основна частина поставок буде надходити від великих близькосхідних постачальників таких, як Ірак, Іран і Об'єднані Арабські Емірати. Виробництво в Нігерії, Алжирі і Венесуелі буде знижуватися. За прогнозами агентства, виробництво нафти в Росії протягом наступних декількох років буде залишатися стабільним.

 

Саудівська Аравія, найбільший в світі експортер нафти, який постраждав від зниження цін на нафту і вже два роки живе з дефіцитом бюджету, вирішив вилікуватися від нафтозалежності. Уже в найближчі роки країна може стати одним з головних виробників енергії, отриманої від поновлюваних джерел - сонця і вітру.

За матеріалами:oilexp

Всі новини