Світові інвестиції в нафтогазовий сектор упадуть на $ 1 трлн

17.06.2016

Глобальні капітальні інвестиції нафтових і газових компаній в проекти по відкриттю та освоєнню родовищ вуглеводнів в 2015-2020 роках скоротяться на 22%, - до $ 740 млрд. А якщо сюди включити ще й скорочення інвестицій в традиційну розвідку - $ 300 млрд, то ця цифра збільшиться до більше $ 1 трлн. Як наголошується в звіті Wood Mackenzie, на світове зменшення витрат в розвідувальної галузі дуже сильно вплинув факт падіння цін на нафту.

 

У компанії вважають, що таке скорочення інвестицій може спричинити за собою зниження обсягів видобутку нафти і газу в 2017 році на 4%. Це, в свою чергу, призведе до скорочення пропозицій на світовому ринку, надлишок яких ось уже два роки тягне котирування на нафту вниз. Експерти вважають, що таким чином закладається фундамент для зростання цін на «чорне золото» паливо в майбутньому, пише Liga.net.

 

У звіті наголошується, що найзначніше скорочення капітальних витрат проведуть американські компанії (без урахування Аляски і Гавайських островів). За прогнозами Wood Mackenzie, їх витрати знизяться на $ 125 млрд в 2016-2017 роках і на $ 200 млрд до кінця 2020 року.

 

Також, в найближчі 2 роки, зменшаться і інвестиції компаній з Росії - більш ніж на 40%. Таке зниження, швидше за все, буде пов'язано з падінням курсу рубля до долара США.

 

«З 2014 року світові витрати на розвідку родовищ вуглеводнів скоротилися більш ніж в два рази і можуть скласти близько $ 42 млрд в 2016 році і залишаться приблизно на цьому ж рівні в 2017 році», - заявив віце-президент по геологорозвідувальних операціями Wood Mackenzie Ендрю Летхем.

 

«Існуючі проекти будуть проводити за рахунок істотного скорочення витрат в цьому році. Багато компаній відмовляться інвестувати розробку родовищ для виходу на беззбиткові показники », - відзначають в дослідницькій компанії.

 

Як повідомляв OilNews, на думку аналітиків Wood Mackenzie в 2015 році через низькі цін на нафту провідні нафтогазові компанії скасували або відклали 68 великих проектів в галузі геологорозвідки і видобутку загальною вартістю $ 350 млрд.

 

Довідка OilNews

 

Wood Mackenzie - глобальна дослідницька та консультаційна група в сфері енергетики, металургії та гірничодобувної промисловості. Її аналітики збирають статистику, проводять письмові аналізи даних і надають консультаційні послуги.

 

У минулому році Wood Mackenzie була куплена американською аналітичною компанією Verisk Analytics за $ 2,8 млрд.

За матеріалами:oilnews

Всі новини