Модернізацію «Нафтан» і Мозирського НПЗ планується завершити до 7 листопада 2019 року

24.05.2018

Модернізацію ВАТ "Нафтан" і Мозирського НПЗ планується завершити до 7 листопада 2019 року, повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на заступника прем'єр-міністра Білорусі Володимира Семашка.

 

Він зазначив, що вартість проекту на "Нафтанам" становить $ 1,64 млрд, на Мозирському НПЗ - $ 1,735 млрд.

 

"Нам потрібно бути конкурентоспроможними і адаптуватися до світових економічних умов, тому необхідно вирішити кілька завдань: збільшити потужності наших заводів, глибину переробки нафти (до 90-92%), вихід світлих нафтопродуктів, щоб отримувати більше прибутку", - підкреслив віце-прем'єр.

 

Після модернізації потужність переробки кожного з білоруських заводів складе близько 12 млн тон. В даний час глибина переробки на "нафтанам" становить 73%, на Мозирському НПЗ - близько 78%. Потужності "Нафтан" по переробці нафти становлять - 8,2-8,3 млн тон, Мозирського НПЗ - 9,6-10 млн тон.

 

ВАТ "Нафтан" виробляє автобензини, дизпаливо, мазут, моторне мастило, присадки до мастил, нафтові розчинники, бітуми, ароматичні вуглеводні високої чистоти та інші продукти нафтопереробки і нафтохімії. Основна сировина для переробки надходить з Росії. Понад 70% продукції іде на експорт в РФ, Латвію, Литву, Естонію, Україну, Молдову, Казахстан, Чехію, Польщу.

 

Мозирський НПЗ був введений в експлуатацію в 1975 році. У статутному фонді заводу частка Державного комітету з майна Білорусі становить 42,76%, ВАТ "НГК" Славнефть "- 42,58%, ТОВ" МНПЗ плюс "- 12,25%, фізичних осіб - 2,41%.

За матеріалами:nefterynok

 

Всі новини