Москва і Ер-Ріяд будуть заважати поверненню американської сланцевої нафти на ринок

18.10.2016

Росія і близькосхідний пул експортерів прагнуть утримати ціну «чорного золота» в діапазоні $ 50-60 / бар. з тим, щоб запобігти поверненню на світовий ринок американської сланцевої нафти. Про це заявила глава відділу сировинних ринків RBC Capital Markets Хеліма Крофт.

 

На тлі зниження запасів палива в США і планів ОПЕК обмежити видобуток нафти, минулої п'ятниці ціни на нафту піднялися до рівня $ 52 / барр.

 

«Я думаю, що Саудівська Аравія, ОПЕК і росіяни розраховують на те, що США лише частково відновлять видобуток нафти. Однак ціни в діапазоні $ 50-60, ймовірно, буде недостатньо для того, щоб повністю реанімувати сланцевий комплекс США », - заявила Крофт в інтерв'ю кабельному бізнес-телеканалу CNBC.

 

«Мені здається, що вони [ОПЕК і РФ] не хочуть повернення цін до рівня $ 70-80 / бар., оскільки при такій ціні все повернеться на круги своя», - зазначила експерт з RBC Capital Markets.

 

У своєму останньому прогнозі аналітики RBC відзначили, що до кінця поточного року середня вартість бареля нафти WTI і Brent складе $ 51 і $ 53, а в 2017 році зросте до $ 56,50 і $ 59 / барр. відповідно.

 

На думку Хеліми Крофт, все вирішиться на міністерському саміті ОПЕК, який відбудеться 30 листопада у Відні.

 

«Майже всі провідні експортери збільшили видобуток нафти до історичного максимуму. Тому Саудівській Аравії і країнам, що входять в GCC (Рада співробітництва країн зони Перської затоки, - ON) доведеться значно обмежити виробництво сировини », - розповіла експерт телеканалу. - Якщо Саудівська Аравія простимулює угоду [щодо обмеження видобутку нафти], угода буде підписана».

 

Хеліма Крофт висловила сумніви з приводу можливості подальшого збільшення зростання видобутку нафти в Лівії, яка турбує багатьох трейдерів.

 

«В даний час Лівія має три уряди і сотні ополченців в Тріполі. Країна наповнена зброєю. Говорити про те, що [всі уряди] зможуть діяти спільно - все одно що сподіватися на стабільність в Сомалі », - резюмувала виконавчий директор і голова відділу сировинних ринків RBC Capital Markets.  

За матеріалами:oilnews                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Всі новини