Москва і Ер-Ріяд продовжать пакт про скорочення нафтовидобутку до кінця червня 2018 року

30.08.2017

Саудівська Аравія і Росія домовилися продовжити угоду про скорочення нафтовидобутку до кінця першого півріччя 2018 року, передає «Агентство нафтогазової інформації» з посиланням на The Wall Street Journal.

 

У Міненерго РФ цю інформацію поки не коментують.

 

Раніше про необхідність продовження угоди висловлювався саудівський міністр енергетики Халед аль-Фалех, а також міністри Венесуели, Кувейту і Анголи. Росія офіційно свою позицію з цього приводу не озвучувала.

 

Як повідомляв enkorr, в кінці листопада 2016 року країни-учасниці ОПЕК підписали у Відні угоду про скорочення видобутку нафти на 1,2 млн бар. / добу по відношенню до жовтня того ж року. Аналогічну угоду 10 грудня 2016 року підписали 11 нерезидентів ОПЕК, включаючи Росію, які взяли на себе зобов'язання знизити виробництво «чорного золота» ще на 0,6 млн б / д.

 

Спочатку передбачалося, що пакт буде діяти в січні-червні 2017 року проте в зв'язку з тим, що ступінь його впливу на світовий ринок виявилася значно нижчою за прогнозовану, 25 травня підписанти віденських угод пролонгували термін їх дії ще на дев'ять місяців, до кінця березня 2018 року.

 

Багато галузеві експерти попереджають, що закінчення дії угоди ОПЕК + призведе до падіння цін у II кварталі 2018 року.

 

Тим часом, на думку заступника директора департаменту видобутку і транспортування нафти міненерго РФ Андрія Терешка, продовження угоди по скороченню видобутку нафти між резидентами і нерезидентами ОПЕК в довгостроковій перспективі може дестабілізувати ринок.

 

Раніше глава «Роснефти» заявив, що домовленість ОПЕК з іншими нафтовидобувними державами про скорочення видобутку нафти дає ринку лише перепочинок, але це «не системна міра». На думку Сєчіна, час низьких нафтових цін прийшов надовго.

 

Угода ОПЕК + не матиме масштабного довгострокового ефекту, вважає головний виконавчий директор Всесвітнього банку (ВБ) Крісталіна Георгієва.

 

З повідомлення WSJ поки не ясно чи змогли Росія і Саудівська Аравія домовитися про поглиблення скорочення видобутку нафти в рамках угоди ОПЕК +.

За матеріалами:enkorr

 

Всі новини