Москва прийме рішення щодо продовження віденського пакту напередодні саміту ОПЕК

27.04.2017

Росія має намір дочекатися додаткових даних про ситуацію на світовому ринку нафти, перш ніж прийняти рішення про участь у продовженні віденських домовленостей. Про це заявив міністр енергетики РФ Олександр Новак.

 

В кінці минулого року ОПЕК і група з 11 держав які не входять в картель включаючи Росію прийняли у Відні рішення про скорочення нафтовидобутку на 1,8 млн бар. / добу. Такий крок, на думку аналітиків, повинен був привести до скорочення світових товарних запасів нафти до середнього рівня за останні п'ять років.

 

Оскільки світові запаси не скорочуються, країни Перської затоки і їх партнери по віденському пакту прийняли попереднє рішення про його продовження до кінця 2017 року. Однак Росія поки не прийняла рішення про участь в цьому процесі.

 

Після переговорів з міністром енергетики Катару Мохаммедом аль-Садом, Новак заявив журналістам, що Росія утримається від прийняття серйозних рішень до чергового міністерського саміту ОПЕК, який відбудеться 25 травня. Днем раніше РФ проведе переговори з представниками картелю.

 

Новак також зазначив, що в даний час проводиться додатковий аналіз ринку на основі дотримання умов угоди і балансу попиту і пропозиції на решту року.

 

«Щоб остаточно визначитися з подальшими діями, нам потрібно вивчити поточну ситуацію, вивчити різні сценарії», - сказав міністр. «Ми обговорювали ці питання ... і вважаємо, що на засіданні міністерств в травні ми будемо готові сформулювати наші пропозиції».

 

Згідно з даними недавніх опитувань Reuters, рівень дотримання ОПЕК віденських угод становить 95%, в порівнянні з початковою оцінкою в лютому 94%.

 

«Зараз ми спостерігаємо високий рівень дотримання віденських домовленостей, який нас влаштовує», - заявив міністр енергетики Катару.

За матеріалами:oilnews

Всі новини