Мозирський НПЗ зупинив експорт нафтопродуктів

14.07.2016

В ніч з 12 на 13 липня Мозирський НПЗ зупинив повністю відвантаження нафтопродуктів на експорт. Про це Нафторинку повідомили джерела на ринку.

 

За словами трейдера, зупинка пов'язана з провалом переговорів по нафті і газу в Москві прем'єр-міністрів Білорусії і Росії. За інформацією Нафторинку, раніше російська сторона говорила про зниження поставок нафти на білоруські НПЗ (в Мозирі та Новополоцьку) на 30-35%, але при цьому на решту обсягів російська «Транснефть» не підтверджувала маршрутні доручення на липень 2016 року. «Нафти на НПЗ залишилося на тиждень, в разі припинення постачання можлива рециркуляція установок», - повідомило джерело видання на білоруському ринку нафтопродуктів.

 

На цьому тижні ряд трейдингових компаній, що працюють з Мозирським НПЗ по термовим контрактами отримали пропозицію на отримання нафтопродуктів з «Нафтан» (Новополоцький НПЗ) зі збереженням поточної ціни. «Є питання до щільності новополоцького дизпалива, думаю якщо ці поставки все таки відбудуться, то з дисконтом до ціни мозирського ДП», - повідомив один з українських трейдерів. Відзначимо, що аж до 12 липня на Єдиному торговому майданчику концерну «Білнафтохім» йшла спотова торгівля нафтопродуктами обох білоруських НПЗ.

 

Як повідомляє портал TUT.BY з посиланням на урядові портали і власні джерела, 12 липня прем'єр-міністрам Росії і Білорусі Дмитра Медведєва і Андрію Кобякова в Москві не вдалося вирішити питання ціноутворення на газ і обсягів поставок нафти. «За підсумками переговорів прем'єр-міністри Росії і Білорусі Дмитро Медведєв і Андрій Кобяков обмінялися оцінками щодо поточного стану російсько-білоруських взаємин, включаючи взаємодію в галузі ПЕК. Сторони домовилися провести поглиблені консультації за участю членів урядів обох країн і керівників компаній », - йдеться в повідомленні прес-служби уряду РФ. За повідомленням belta.by з посиланням на джерело в білоруській делегації, прем'єр-міністри Білорусі та Росії доручили віце-прем'єрам виробити вирішення питань у паливно-енергетичній сфері. «Прем'єр-міністри доручили віце-прем'єрам найближчим часом виробити варіанти вирішення питань у взаєминах України та Росії у паливно-енергетичній сфері», - повідомляє інформагентство.

 

Раніше прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв запропонував своєму білоруському колезі «не заводити в безвихідь ситуацію з енергоносіями». «Це такі питання, які, як ми знаємо з досвіду попередніх років, не можна сильно запускати, бо потім дуже важко знаходити рішення, навіть з урахуванням дуже високого рівня взаємодії і партнерських відносин. Є теми, за якими потрібно обов'язково домовлятися, не створюючи довгострокових проблем, не заводячи ситуацію в глухий кут. Давайте про це і поговоримо », - сказав Медведєв на зустрічі з Кобяковим 12 липня в Москві. У свою чергу, прем'єр-міністр Білорусі запевнив, що Мінськ налаштований конструктивно на пошук вирішення проблеми.

 

Нафтогазовий конфлікт між Білоруссю і Росією розгорівся в цьому році. У зв'язку зі світовим падінням цін на енергоносії Мінськ вважає справедливою ціну на поставлений в Білорусь російський газ в розмірі $ 73/1000 м3. Зараз ціна на газ для Білорусі становить $ 132/1000 м3.  Росія вимагає у Білорусі дотримань чинного контракту - за останніми даними, борг білоруської сторони за поставки в нинішньому році природного газу становить близько $ 200 млн. У квітні білоруська "дочка" "Газпрому" звернулася до Міжнародного арбітражного суду при Білоруській торгово-промисловій палаті з позовними заявами до газопостачальних організацій Білорусі в зв'язку з наявністю заборгованості з боку облгазів щодо оплати поставленого природного газу.

 

З газовим питанням ув'язано і скорочення поставок нафти в Білорусь в третьому кварталі 2016 року у 2,25 млн тон нафти. Віце-прем'єр Росії Аркадій Дворкович заявив, що Росія через недоплату за поставки газу прийняла рішення про скорочення поставок нафти до Білорусі. У Мінську з такою позицією не згодні і пропонують не пов'язувати газові питання з обсягами поставки нафти.

 

7 липня міжнародне агентство Reuters з посиланням на свої джерела заявило, що значне скорочення поставок до Білорусі російської нафти пов'язано не з економічними, а з політичними причинами. Таким чином, пояснило джерело, Олександра Лукашенко «карають за його загравання з Заходом і критичні зауваження на адресу Росії».

За матеріалами:nefterynok

Всі новини