Мозирський НПЗ технологічно готовий переробляти сторонню нафту

17.11.2016

Мозирський нафтопереробний завод може переробляти нафту з альтернативних джерел поставок. Про це в ході Petroleum Ukraine 2016 заявив заступник генерального директора із забезпечення сировиною і реалізації нафтопродуктів НПЗ Володимир Сизов.

 

«МНПЗ націлений на переробку Urals. При цьому, якийсь обсяг стороннього ресурсу ми можемо приймать», - зазначив він.

 

У той же час, він додав, що при використанні ресурсів від декількох постійних постачальників підприємство втратить рівень прогнозованості технологічного процесу.

 

Як повідомляв OilNews, раніше віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко заявив, що Україна може постачати нафту на білоруські нафтопереробні заводи для давальницької переробки. «Є можливість поставки нафти як давальницької сировини для переробки на ваших підприємствах», - заявив український міністр.

 

Також нагадаємо, що Білорусь вела переговори з Іраном про постачання нафти через територію України у зв'язку зі складнощами переговорного процесу з Росією щодо газу і нафти.

 

Крім того, український оператор нафтопроводів ПАТ «Укртранснафта» може отримати законодавчу можливість замістити російську нафту на сировину інших сортів. У найближчій перспективі це дозволить відновити роботу нафтопроводів Одеса-Броди і Одеса-Кременчук.

За матеріалами:oilnews

Всі новини