Мозирський НПЗ вийшов на плановий ремонт

15.05.2018

15 травня розпочались планові ремонтні роботи на ВАТ Мозирський нафтопереробний завод (Білорусь). Про це enkorr повідомили відразу кілька джерел на ринку.

 

«Технологічні роботи будуть проводиться поетапно. Очікується, що вони завершаться до 15 червня », - зазначив один зі співрозмовників видання.

 

Один з трейдів, що імпортує нафтопродукти Мозирського НПЗ, зазначив, що білоруська сторона запевнила учасників ринку, що всі контрактні зобов'язання перед контрагентами будуть виконуватися в повному обсязі.

 

За підсумками I кварталу 2018 року на Мозирський НПЗ довелося 37% імпортних поставок ДП і 93% бензину в Україні.

 

Як повідомляв enkorr, останній ремонт на Мозирському НПЗ восени 2017 року обернувся зниженням поставок бензину з Білорусі в 10 разів у порівнянні із середньорічним рівнем.

 

З 20 травня очікується вихід на плановий ремонт Шебелинського ГПЗ ПАТ «Укргазвидобування». Він триватиме до 30 травня. Керівництво компанії заявило, що плановий ремонт ніяк не вплине на відвантаження вже законтрактованої продукції, а також тих товарів, які реалізуються на щотижневих спотових і щомісячних довгострокових торгах

 

Крім того, компанія Proton Energy Group S.A. повідомила, що її поточні можливості дозволяють в стислі терміни ліквідувати будь-який дефіцит нафтопродуктів в разі його виникнення в Україні.

 

«Наш товарний портфель дозволяє оперативно направити в Україну практично будь-який обсяг нафтопродуктів, який потенційно може бути затребуваний в зв'язку з ремонтом білоруських і українських НПЗ», - розповіли enkorr в Proton Energy Group.

 

Напомнм, Proton є найбільшим постачальником дизельного палива в Україні: в першому кварталі 2018 року компанія поставила на вітчизняний ринок 467 тис. тон ДП (37% ринку).

За матеріалами:enkorr

 

Всі новини