МВФ дав прогноз цін на нафту на 2017 рік

07.03.2017

Ціни на нафту в 2017 році будуть варіювати в діапазоні $ 55-58 за барель, сказав в інтерв'ю Trend глава місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Азербайджані Мохаммед аль-Гірчить, який перебуває з візитом в Баку.

 

За його словами, не варто очікувати швидкого повернення цін на нафту до рівня вище $ 100 за барель.

 

"Як ви знаєте, ціни на нафту формуються на міжнародних ринках. І ситуація зараз така, що ми не скоро повернемося до вартості в $ 100 за барель. Наш прогноз такий, що ціни на нафту в 2017 році продовжать залишатися в діапазоні $ 55-58 за барель. Я думаю, що вони залишаться на цьому рівні до тих пір поки не відбудеться різкої зміни в попиті або пропозиції ", - сказав аль-Гірчить.

 

За словами аль-Гірчить, різке зростання цін на нафту можливий тільки в результаті кардинальної зміни співвідношення попиту і пропозиції на світовому ринку.

 

"Повернення до ціни в $ 100 за барель дуже складна мета, і навряд чи ми зможемо досягти цієї мети в короткі терміни. Це залежить від попиту або пропозиції. Колишні ціни може повернути тільки різке зниження пропозиції на ринку, або ж велике зростання попиту на нафту. Я думаю, що нинішні рівні попиту і пропозиції такі, що ціни ще деякий час будуть залишатися на поточному рівні ", - сказав глава місії.

 

У січні МВФ підвищив прогноз середньої ціни на нафту на 2017 рік на $ 0,6 - до $ 51,2 за барель. У наступному році фонд очікує середню ціну на нафту на рівні 53 долара за барель.

 

Відзначимо, що за даними на друге березня вартість бареля нафти еталонного сорту Brent Dated склала $ 54,06 за барель, що на $ 1,21 менше показника на перше березня. Вартість бареля азербайджанської легкої нафти Azeri Light другого березня склала $ 55,54 за барель, що на $ 1,24 менше попередньої ціни.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини