На вихідних в Україні зупинився імпорт нафтопродуктів

16.04.2018

У період з 14 по 16 квітня імпорт нафтопродуктів в Україну був зупинений через збій в роботі Енергетичної митниці і Держказначейства.

 

Про це Нафторинку повідомили відразу кілька імпортерів моторних палив.

 

За їх словами, Енергетична митниця не відпускає в оборот нафтопродукти, так як з п'ятниці 13 квітня не надходять гроші з казначейства. «Ми відправили після обіду гроші на спецрахунок, а вони «зависли» на всі вихідні. У звичайному режимі, вже в суботу ми могли бути розтаможені. Станом на понеділок, нам ніхто не дає роз'яснень щодо ситуації: гроші «висять», вантаж - стоїть, простої - нараховуються », - розповів один з імпортерів. «Всі вихідні простояли, обіцяють розмитнити тільки сьогодні після обіду», - додав інший учасник ринку.

 

За словами ще одного трейдера, з суботи зупинений імпорт нафтопродуктів тих операторів, у яких не було достатньо коштів на спецрахунку. «На кордоні скупчилися нафтопродукти, залізничними та автомобільними нормами, ніхто нічого не оформляє», - повідомив співрозмовник.

 

Один з постачальників повідомив, що за попередньою інформацією грошові кошти його компанії на митницю будуть зараховані тільки ввечері 17 квітня. «Точну інформацію про причини проблеми нам поки не говорять», - додав він.

 

У свою чергу, інші імпортери додають, що з початком робочого тижня ситуація трохи налагодилася. «Стояли всю суботу і неділю, тільки в понеділок митники частково почали оформлення», - повідомив Нафторинку один з великих постачальників білоруських нафтопродуктів.

 

За словами джерела нафторинку в Енергетичній митниці УКРІНФОРМ, в п'ятницю казначейство змінювало програмне забезпечення, що і викликало збій в роботі відомства.

 

Більшість імпортерів відзначають, що оформлення так і не почалося. «Нам обіцяли розблокувати вантажі в суботу після обіду, але вже понеділок, а ми все ще стоїмо», - розповів представник компанії, що займається імпортом LPG.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини