«Нафтан» нарощує виробництво та експорт скрапленого газу

13.12.2017

ВАТ «Нафтан» (Білорусь, Новополоцьк) збільшило виробництво зрідженого вуглеводневого газу на тлі процесів модернізації.

 

Учасники ринку відзначають, що зростання виробництва зрідженого газу стався внаслідок реконструкції установки первинної переробки нафти АТ-8 на Новополоцькому НПЗ, яка вийшла на режим в лютому 2017 року. Проектна продуктивність установки становить 750 тон нафти на годину, що дозволить переробляти до 6,5 млн тон нафти на рік.

 

Внаслідок реконструкції на установці АТ-8 збільшився відбір зріджених газів, що дозволило НПЗ збільшити виробництво пропан-бутанової фракції до 5-6 тис. тон на місяць.

 

Обсяги газу які зросли, завод відправляв на експорт, в тому числі за спотовими контрактами в Україну. Так, найбільший приріст в поставках стався з липня, коли замість сировини ШФЛУ, яку українські компанії закуповували на «Нафтані», підприємство почало відвантажувати готовий продукт - пропан-бутан автомобільний.

 

На тлі збільшених обсягів, 28 листопада, ЗАТ БНК реалізувала близько 50 тис. тон ПБА «Нафтан» за довгостроковими контрактами з грудня 2017 по липень 2018 року.

 

За даними консалтингової компанії UPECO в період з січня по листопад 2017 року імпорт LPG виробництва ВАТ «Нафтан» в Україні склав 17,8 тис. тон  (близько 10,7 тис. тон ПБА і 7,1 тис. тон ШФЛУ). Найбільшими імпортерами продукції «Нафтан» за цей період стали: «БРСМ-Нафта», «Авантаж 7» і «Солар Газ».

 

У свою чергу, за весь 2016 рік імпорт з Новополоцького НПЗ був на рівні 7,7 тис. тон, 5,7 тис. тон з яких склало сировину - ШФЛУ.

 

ВАТ «Нафтан» - це великий нафтохімічний комплекс, який випускає різні види палива, масла мастильні і бітуми, ароматичні вуглеводні і продукти нафтохімії.

за матеріалами:nefterynok

Всі новини