«Нафтогаз» закликав Держгеонадр продовжити спецдозвіл «Укрнафті»

10.07.2017

НАК «Нафтогаз України» вважає за необхідне продовження дії спеціальних дозволів на користування надрами для ПАТ «Укрнафта» і підтримує зусилля суспільства, спрямовані на врегулювання ситуації.

 

Про це йдеться в повідомленні прес-служби НАКу.

 

Нафтогаз закликає керівництво Державної служби геології та надр України виконати судове рішення, згідно з яким наявність боргу зі сплати загальнодержавних податків і зборів не є законною підставою для відмови у продовженні терміну дії спеціальних дозволів.

 

Внаслідок непродовження дії 9 спецдозволів вже в 2017 році «Укрнафта» може втратити близько 20% видобутку нафти і конденсату і 16% обсягу видобутку газу.

 

У 2018 році закінчується термін дії 27 спецдозволів «Укрнафти», які забезпечують 50% видобутку нафти і газового конденсату суспільства.

 

Нагадаємо, 27 червня 2017 ПАТ «Укрнафта» зупинила видобуток вуглеводнів на Анастасіївському, Рибальському, Артюховский і Коржівського родовищах в Сумській області через відмову Державної служби геології та надр України продовжити спецдозволу на зазначені родовища. Добовий видобуток на цих родовищах становить 740 тон нафти і конденсату і 803 тис м3 газу.

 

Крім цього зменшення обсягів постачання вуглеводневої сировини, стало причиною падіння місячного обсягу виробництва зрідженого газу на Гнідинцівському ГПЗ в липні з як 3200 тон до 705 тон (-80%), а на на Качанівському ГПЗ з 6400 тон до 4309 тон (-32,7% ).

За матеріалами:nefterynok

Всі новини