Готівкова реалізація автогазу в січні-лютому зросла на 28%.

30.03.2016

Реалізація скрапленого газу в Україні за готівковий розрахунок в січні-лютому 2015 року зросла на 28% в порівнянні з показником за аналогічний період 2015 року, до 84 тис. тон. Про це OilNews повідомили в «Консалтинговій групі« А-95 »з посиланням на власне дослідження.

 

Згідно з даними аналітиків, значне збільшення продажів спостерігається в деяких великих мережах. Так, найбільший приріст відзначається в мережі SOCAR - до 1,3 тис. тон ЗВГ за два місяці, що в три рази більше, ніж роком раніше.

 

Також більш ніж в три рази наростив реалізацію Amic, до 1,75 тис. тон. Раніше компанія регулярно знижувала продажу. Однак з осені 2015 року вона почала проводити активні маркетингові акції зі знижками на палива по середах і в вихідні дні. Крім того, Amic утримує мінімальні ціни на газ в деяких регіонах. Зокрема, в лютому цього року оператор тримав ціну 6,30 грн / літр в Чернівецькій області. Дворазове зростання відбулося в мережі UPG (759 т). Компанія з осені 2015 року почала отримувати газ за контрактом з «БНК-Україна», що дозволило їй утримувати ціни в нижньому ціновому сегменті. «Паралель» домоглася зростання продажів більш ніж в 2,3 рази, реалізувавши близько 2 тис. тон ЗВГ в перші два місяці року.

 

Зростання продажів в мережах «мейджорів» в свою чергу сповільнилося. Так, готівкові продажі ОККО виросли на 33% за два місяці, до 5,7 тис. тон. Реалізація WOG додала всього 9,5% (6 тис. тон за січень-лютий).

 

Найбільша консолідована мережа групи «Приват» також збільшила реалізацію всього на 17%, до 19,8 тис. тон. БРСМ наростила продажі тільки на 5%, залишаючись другим на роздрібному ринку (11 тис. тон).

 

Відзначимо, що готівкова реалізація палив істотно поступається обсягам поставок ЗВГ на український ринок. Так, реалізація в лютому 2016 році склала 42,6 тис. тон, що становить лише 41% від загального балансу ринку, в той час як в 2015 році вона була 46%.

 

Такий розрив може свідчити про велику затоварку ринку перед початком сезону високих продажів, а також є показником зрослої реалізації палив повз каси.

 

Учасники ринку і експерти відзначають значне збільшення продажів операторів напівлегальних АГЗП. У той же час найбільший з них, «Барс 2000», відзвітував про продаж всього 646 тон автогазу в лютому, що еквівалентно 0,46 тон на 1 АГЗП на добу. Столичні оператори відзначають, що середньодобова реалізація на київських моноблоках в залежності від мережі знаходиться в діапазоні 2-5 куб. метра.

 

Нагадаємо, в лютому 2015 році загострилась валютна криза, що призвела до зростання курсу долара до 40 грн / $ 1 і різкого зростання цін на нафтопродукти. Останнє в свою чергу спричинило стрімке падіння продажів.

За матеріалами:oilnews

Всі новини