Податкова реформа в США трансформує світовий ринок нафти

27.01.2017

Продавлювати республіканцями в Палаті представників США перехід до нової моделі корпоративного податку, яка називається BTA (border tax adjusted - англ., податок, який залежить від кордону: OilNews), може підняти ціни на американську нафту WTI вище рівня цін на європейський еталон Brent. Це запустить механізм прискореного зростання видобутку «чорного золота» в США, вважають аналітики Goldman Sachs.

 

Активація механізму BTA покликана збільшити виробництво вуглеводнів в США шляхом справляння податків на імпорт сировини і товарних нафтопродуктів. При цьому експортні доходи американського бізнесу будуть звільнені від корпоративного податку.

 

У Goldman заявили, що очікують в цьому випадку подорожчання ф'ючерсів на нафту WTI на 25%. Аналогічне зростання цін відбудеться і на ринку товарних нафтопродуктів.

 

Однак експерти інвестиційного банку підкреслили, що реалізація такої податкової політики залишається під великим питанням, оскільки це може бути витлумачено, як недотримання правил СОТ. До того ж, не до кінця зрозуміло, як буде відбуватися торгівля ф'ючерсами в таких умовах. Тому в Goldman оцінюють ймовірність активації механізму BTA в дев'ять відсотків.

 

«Тим не менше, в разі переходу до нового корпоративного податку його вплив на ринок нафти виявиться дуже значним», - попередили в Goldman Sachs. «[У цьому випадку] ми очікуємо, що WTI торгуватиметься з премією в $ 10 / барр. по відношенню до барелів нафти Brent з урахуванням знижки в $ 3 / барр. Таким чином, ціновий стрибок може скласти $ 13 / барр. (+ 25%)».

 

У вівторок, 24 січня, ф'ючерси на нафту марки Brent торгувалися з премією в $ 2,40 / бар. по відношенню до західно-техаської еталонної суміші WTI.

 

Такий стрибок цін послужить стимулом для виробників сировини до різкого збільшення активності, сказано в повідомленні американського інвестбанку. Це призведе до швидкого зростання надлишку нафти на світовому ринку, який тільки починає збалансовуватися. Як результат, вже в 2018 році може відбутися падіння цін на нафту.

 

Аналітики банку прогнозують, що в 2019 році вартість бареля нафти Brent впаде до $ 50, припускаючи зміцнення курсу долара на 15% і 30-процентне скорочення витрат виробництва. Подальше зниження витрат призведе до того, що в 2020 році ціни на Brent можуть впасти до $ 40 / барр., попередили аналітики Goldman Sachs.

 

Впровадження BTA вигідно не тільки виробникам нафти, але і її переробникам, оскільки швидке зростання вартості сировини і нафтопродуктів збільшить їхні надприбутки, вважають аналітики.

За матеріалами:oilnews

Всі новини